Created with Sketch.

Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства

20 серпня, 14:52

Станом на сьогодні розумні двоногі жителі Землі знають зовсім мало про планету. Щороку світ дозволяє відривати окремі свої таємниці.

2012 році на теренах центральної Бразилії біологи розкопали занедбане гніздо мурах-листорізів. Їхнє відкриття приголомшило наукову спільноту: велика мережа колишньої колонії, яка раніше мешкала під ногами, нагадувала різні людські цивілізації давнини.

Під керівництвом професора Університету Сан-Паулу доктора Луїша Форґі міжнародна команда дослідників кілька місяців відкопувала неймовірний підземний світ, схований від людських очей і сонячного світла. Колонія мурах-листорів має вирішальне значення для тамтешньої екосистеми.

«Ці дрібні істоти допомагають аерувати ґрунт і перерозподіляти поживні речовини в лісах, в яких вони мешкають. Мурахи зрізають і переробляють свіжу рослинність, таку як листя, квіти й трави, для вирощування підземних грибів, котрі служать їм джерелом їжі, а також для незліченних інших організмів у ґрунті та над землею», — пояснили дослідники з Університету Сан-Паулу.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» радить своїм читачам пригадати, як торік у Бразилії виявили мурах-зомбі. Амазонська сельва сповнена різнорідної флори й фауни, яка або зовсім не досліджена науковцями, або ж маловивчена.

Читайте також
Українським мисливцям за «Шахедами» немає рівних у світі
Війна
1-й ОШБ імені «Да Вінчі» єднає душі та серця
Війна
Новий пам'ятник Миколі Міхновському забронзовів у Києві
Історія
Робота українських гармашів на Донбасі здатна здивувати не лише росіян
Війна
Нащадки воїнів з армії Карла XII воюють у ЗСУ на Курщині
Війна
Підприємці самотужки створюють затишний простір у Лубнах
Полтава