У Бразилії виявили мурах-зомбі

СВІТ
03.02.2023, 17:51
У Бразилії виявили мурах-зомбі
Фото: Portal Amazônia

Амазонська сельва сповнена різнорідних рослин, комах, риб, птахів і тварин, які або зовсім не досліджені науковцями, або ж ще маловивчені.

З-поміж останньої категорії виділяють гриби Ophiocordyceps, яка має сильний психофізіологічний вплив на мурах, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Portal Amazônia".

Як вдалося з'ясувати, вологі тропічні ліси Північної Бразилії є сприятливим середовищем для розмноження цієї групи ґрунтових еукаріотичних безхлорофільних гетеротрофних організмів.

Проведене кілька років тому дослідження мікологом Карлушом Фернанду Салґейрозою ді Андрадою визначило, що гриби Ophiocordyceps мають здатність заражати мурах у місті Манаус, а деяких із них навіть "упокорювати" шляхом зовнішнього паразитування.

«Епізоотія була спричинена кордицепсом однобоким у дорослих мурах, яких знайдено у районі 45 кілометру автомагістралі BR-174, що сполучає міста Манаус і Боа-Вішта. Місцем було густе лісове середовище з невеликою чагарниковою рослинністю на березі струмка Ґварані. Швидкому розвитку грибка на тілі мурах сприяла висока температура і відносна вологість.

Було зібрано близько 3500 мурах-робітників і мурах-солдатів Camponotus, на яких паразитував чужорідний організм. До 90% зібраного й дослідженого матеріалу показали щільне сплетіння грибкових гіфів, причому коричневі строми були у ще живих мурах, а чорні – у мертвих. Родюча апікальна частина, тобто петехіальна подушечка була кулястою, розмірами у середньому до 1 міліметра у діаметрі», – йдеться у дослідженні Карлуша Фернанду Салґейрози ді Андради.

Під час аналізів також з'ясувалося, що мурахи-робітники переносили особин, які загинули від мікозу, спричинивши, з одного боку спричинивши швидке поширення грибка серед решти комах, а з іншого, – канібалізм.

Втім, "Останній Бастіон" також нагадує своїм читачам про те, що нещодавно на материку Австралії вперше за 3000 років народилися дитинчата Тасманійського диявола.

Читайте також:
Життя
Музей природознавства в Лондоні опублікував п’ять найкращих зображень дикої природи за результатами голосування громадськості
08 лютого, 17:27
Життя
Жителі Північної Кароліни та Техасу помітили, як алігатори буквально вмерзають в озера.
26 січня, 18:14
Політика
Що не так з реформою лісгоспів і чому бунтують екологи?
27.10.2023, 12:47
Життя
Коли птахи знаходять мертву особину, вони починають видавати спеціальні звуки, щоб привернути увагу.
13.09.2023, 10:37
Життя
Вторгнення цих мурах на нові території часто призводить до економічних втрат та руйнації екосистем.
12.09.2023, 13:48
Життя
Щоб відродити цілу лісову екосистему, знадобився лише один вовк
27.08.2023, 13:40