У Бразилії виявили мурах-зомбі

СВІТ
03 лютого, 17:51
У Бразилії виявили мурах-зомбі
Фото: Portal Amazônia

Амазонська сельва сповнена різнорідних рослин, комах, риб, птахів і тварин, які або зовсім не досліджені науковцями, або ж ще маловивчені.

З-поміж останньої категорії виділяють гриби Ophiocordyceps, яка має сильний психофізіологічний вплив на мурах, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Portal Amazônia".

Як вдалося з'ясувати, вологі тропічні ліси Північної Бразилії є сприятливим середовищем для розмноження цієї групи ґрунтових еукаріотичних безхлорофільних гетеротрофних організмів.

Проведене кілька років тому дослідження мікологом Карлушом Фернанду Салґейрозою ді Андрадою визначило, що гриби Ophiocordyceps мають здатність заражати мурах у місті Манаус, а деяких із них навіть "упокорювати" шляхом зовнішнього паразитування.

«Епізоотія була спричинена кордицепсом однобоким у дорослих мурах, яких знайдено у районі 45 кілометру автомагістралі BR-174, що сполучає міста Манаус і Боа-Вішта. Місцем було густе лісове середовище з невеликою чагарниковою рослинністю на березі струмка Ґварані. Швидкому розвитку грибка на тілі мурах сприяла висока температура і відносна вологість.

Було зібрано близько 3500 мурах-робітників і мурах-солдатів Camponotus, на яких паразитував чужорідний організм. До 90% зібраного й дослідженого матеріалу показали щільне сплетіння грибкових гіфів, причому коричневі строми були у ще живих мурах, а чорні – у мертвих. Родюча апікальна частина, тобто петехіальна подушечка була кулястою, розмірами у середньому до 1 міліметра у діаметрі», – йдеться у дослідженні Карлуша Фернанду Салґейрози ді Андради.

Під час аналізів також з'ясувалося, що мурахи-робітники переносили особин, які загинули від мікозу, спричинивши, з одного боку спричинивши швидке поширення грибка серед решти комах, а з іншого, – канібалізм.

Втім, "Останній Бастіон" також нагадує своїм читачам про те, що нещодавно на материку Австралії вперше за 3000 років народилися дитинчата Тасманійського диявола.

Читайте також:
Життя
Спочатку повідомлялося про близько 700 мертвих тюленів, але подальше розслідування виявило набагато більшу кількість, і підрахунок триває.
05.12.2022, 22:17
Життя
Щороку британці виїжджають на південь Африки, щоби відстрілювати великих диких тварин
27.12.2021, 14:47
Життя
Науковці з Каліфорнійського університету з'ясували, що у дикій природі звірі дотримуються концепції ієрархічної наступності.
20.12.2021, 13:53
Життя
У чому перед жорстокими людьми завинили безпорадні морські ссавці невідомо.
17.09.2021, 14:13
Життя
У Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферному заповіднику показали найбільшу наземну тварину Європи – зубра.
12.09.2021, 11:06
Життя
Слони не хворіють на коронавірус, але пандемія все одно змінила їхнє життя.
15.08.2021, 08:17