Created with Sketch.

Цьогорічні місцеві вибори визначили низку позитивних тенденцій

04.11.2020, 11:24
Фото: Google

Соціальні мережі та сучасні технології не допомогли новим політичним силам пробитися до місцевих рад.

Цьогорічні місцеві вибори, в частині партійних результатів, визначили низку позитивних тенденцій. Наприклад, хороший результат показали ті партії, які поєднували:

1) наявність чіткої, а не розмитою, позиції з різних питань;

2) наявність людей, які на особистому прикладі, на рівні своєї діяльності, демонстрували прихильність задекларованої позиції, а також мають позитивні результати.

Тому й закономірно, що політики/партії, які робили ставку виключно на технології, витратили більше ресурсів, ніж отримали результатів. Окремо — цікаво проаналізувати результати по регіонах.

Не можу не написати про мою рідну Вінниччину. У тому числі й тому, що там склалася досить рідкісна ситуація, коли партія УСГ Володимира Гройсмана отримала повну перевагу не тільки над міською та обласною радами, а й на рівні міра — Сергій Моргунов знову переобрався.

Наскільки я розумію, в жодному іншому регіоні немає такої переваги у якийсь із партій. Так, є кілька мерів, які завели досить великі фракції для своїх партій до міських рад.

Зокрема, Руслан Марцінків в Івано-Франківську, або Владислав Атрошенко в Чернігові — вони отримали понад 60% для своїх партій. Але ніхто з мерів не отримав контроль над облрадою або місцевими радами в регіоні.

Добре це чи погано? Це залежить від природи перемоги.

У випадку з УСГ, думаю, це результат роботи особистостей на бренд партії. У Гройсмана є хороший бекграунд як прем'єра, а заходів Моргунов за 6 років зміг утримувати Вінницю в статусі "кращого для життя міста України".

Ну, а на тлі некомпетентності влади на загальноукраїнському рівні, це виглядає логічно. Бо люди вибирають тих, хто свою компетентність навпаки продемонстрував.

Так що тут результат — це результат чесної конкуренції та хорошої роботи. Адже підтримка і позитивне ставлення жителів до лідерів партії були максимально конвертовані в депутатські мандати обласної та міської рад.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за фахом «Політична культура та ідеологія»

Читайте також
Градизький голова закликав Проніна і Кубракова відремонтувати стратегічну дорогу
Полтава
П'яне бидло Майбоженко спричинило ДТП у Броварах
Кримінал
У Миргородському районі відремонтували міст, але не дорогу
Полтава
У Запоріжжі обрали нову т.в.о. міського голови
Політика
Який хазяїн у Терешківській громаді, такі там і шляхи
Полтава
Кременчуцькі чиновники брешуть про підвищення рівня води у Дніпрі
Полтава