Created with Sketch.

«Делікатна» реструктуризація українського боргу

25 червня, 19:22
Фото: Le Monde

Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.

Пільговий період закінчився, Києву доведеться відкривати свої сховища. Найбільші у світі власники активів вимагають, щоб Україна негайно розпочала сплачувати свої борги, повідомило впливове французьке видання Le Monde.

2022 року уряду Зеленського-Шмигаля надали дворічний мораторій на погашення державних облігацій на загальну суму близько $20 мільярдів; строк дії мораторію закінчується 1 серпня поточного року. Власники близько 20% цих облігацій — найбільші приватні кредитори — кілька тижнів тому сформували комітет для початку переговорів із Києвом.

До нього ввійшли: найбільший у світі власник активів «Black Rock», французька компанія «Amundi» (філія фінансової установи «Crédit Agricole» та найбільший в Європі фонд з активами під управлінням 1 900 мільярдів євро), а також найбільший у світі фонд облігацій «Pimco». Вони вирішуватимуть долю українського боргу.

Перші консультації, що тривали 12 днів на початку червня поточного року, не наблизили сторони до жодної угоди. Уряд Зеленського-Шмигаля запропонував кредиторам знижку у розмірі 60% вартості їхніх цінних паперів, тоді як кредитори були готові погодитися максимум на 20%.

Міністерство фінансів України, консультоване компанією «Rothschild & Co» (саме ця структура нажила статків завдяки продукуванню брехливих новин і воєнних конфліктів в Європі від початку XIX століття — прим. ред.), також планувало замінити наявні облігації на нові. Строк їхнього погашення визначено не пізніше 2040 роком із відсотками не більше 1% до 2027 року, а потім поступово підвищувати їх.

За словами уповноваженого чиновника із міністерських кабінетів на Грушевського, близького до переговорів, «реструктуризація є необхідним кроком у пошуку нового фінансування». Неназваний в інтересах безпеки посадовець вважає, що «якщо Україна не зробить цей крок, вона зачинить двері для нових приватних інвестицій, а далі — дефолт і некерована гіперінфляція».

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що вітчизняні «рехворматори» консервують сировинну модель економіки України. Поки ситуативних технократів і системних корупціонерів не замінять озброєні національною ідеєю фахівці, держава стоятиме на колінах.

Читайте також
Центробанк подарував росіянам стагфляцію
Економіка
Санкції США змушують банки Індії відмежовуватися від РФ
Економіка
Нас чекає підняття податків, це факт
Опінії
Російська агресія повністю ізолювала Україну від зовнішніх ринків
Економіка
Бюджет України потребує девальвації
Економіка
Бюджет України на 2025 рік не дорахується 500 млрд грн — нардеп Железняк
Економіка