Created with Sketch.

«Десантники не помирають, вони йдуть у небо»: до роковин збиття Іл-76

14.06.2024, 12:00

2014 року у ніч проти 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак. Це був український Іл-76.

Тоді на борту перебувало 40 добровольців, які служили у лавах 25-ї Окремої (тоді ще Дніпропетровської, а нині Січеславської — прим. ред.) повітряно-десантної бригади Збройних Сил України, та 9 членів екіпажу. На жаль, жоден із них не вижив.

Відповідальність за трагедію вітчизняна Феміда поклала на колишнього начальника штабу Антитерористичної операції генерал-майора Віктора Назарова, засудивши до 7 років ув'язнення. Втім минулого року його виправдали, переклавши всю вину виключно на ворога.

У висновках прокуратури стверджується, що «генерал-майор проігнорував одразу кілька попереджень розвідки та Служби безпеки України щодо діяльності двох ворожих груп». Ці угруповання діяли із переносним зенітно-ракетним комплексом «Ігла» у районі Луганського аеропорту.

Рівночасно безпосередніми виконавцями воєнного злочину стали терористи із ПВК «Вагнер». Вони допомагали бандформуванню «ЛНР» (батальйон «Зоря» Ігоря Плотницького і група «Витязь» Алєксандра Гурєєва — прим ред.).

СБУ навіть опублікувала аудіозапис переговорів, на якому терористи доповідають один одному про збитий літак. Вороги України домовляються вивезти його залишки на металолом до РФ!

«Причиною смерті кожного... стали грубі порушення анатомічної цілісності тіла, спричинені внаслідок комбінованої дії вибухової травми, падіння з великої висоти та дії відкритого полум'я», — мовиться у судовому вироку по справі Іл-76.

Серед загиблих: 9 членів екіпажу із Запорізької області: 2 десантники з Донецька; по одному з Херсона, Одеси, Харкова, Луганська, Кропивницького, Львова. Решта 32 людей із Дніпропетровщини, зокрема — 10 із Дніпра; 6 із Кривого Рогу; 2 із Павлограда; 2 із Кам'янського; 2 із Нікополя.

Вічна пам'ять і слава полеглим за волю України захисникам!
Читайте також
26 грудня 1918 року у київській пресі опублікована Декларація директорії УНР
Історія
13 грудня виповнилося 147 років від народження композитора Миколи Леонтовича
Історія
5 грудня 1994 року було підписано Будапештський меморандум
Історія
4 грудня 1938 року у Хусті відбувся перший з'їзд «Карпатської Січі»
Історія
В цей день народився основоположник української наукової географії Степан Рудницький
Історія
ДЖОНАТАН СВІФТ — ГОСТРИЙ РОЗУМ, ГУЧНЕ ПЕРЕ І ГОЛОС ПРОСТОГО НАРОДУ
Історія