Бреславські хасиди підтримали посла України
Євгену Корнійчуку оголосили догану через те, що він звинуватив міністра закордонних справ Ізраїлю у повторенні московітської риторики.
Керівник Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен Нун підтримав посла України Євгена Корнійчука, якому МЗС Ізраїлю оголосило догану через критику міністра Яіра Лапіда.
Про це говориться в офіційному листі керівника Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натана Бен Нуна.
«Ми, бреславські послідовники Рабина Нахмана з Бреславу, підтримуємо посла України Євгенія Корнійчука та український народ у його становленні як суверенної держави та в захисті людей, які живуть в Україні від будь-якої агресії та будь-якої загрози українській незалежності, і ми сподіваємося, що настане мир. Українському народу у рік взаєморозуміння та дружби, ми бажаємо, щоб скоро настав мир у державі Україна», – йдеться у заяві керівника Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натана Бен Нуна.
Днями в інтерв'ю виданню Axios глава МЗС Ізраїлю Яір Лапід заявив, що не вірить у ймовірність війни між РФ та Україною.
Лапід наголошував, що нібито не бачить ризик нападу на Україну на тлі стягування російських військ до кордонів. Крім того, він заявив, що Ізраїль знаходиться у скрутному становищі через те, що в Росії перебуває друга за величиною єврейська громада, а в Україні – п’ята, тому, за його словами, «необхідно діяти з обережністю» у цьому питанні.
У відповідь на ці заяви український посол Євген Корнійчук у Facebook оприлюднив заяву, в якій виступив із різкою критикою, заявивши, що йдеться не про конфлікт між двома країнами, а про «війну, яку Росія агресивно та цинічно проводить щодо України».
«Образливо, що пан Лапід не помітив війни в центрі Європи, яка триває вже вісім років. На жаль, пан повторює риторику російської пропаганди та ігнорує тривожні повідомлення від своїх найсильніших союзників - США, Великої Британії та ЄС щодо високої ймовірності повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну найближчими тижнями», – заявив Корнійчук.
Євген Корнійчук запропонував Лапіду провести телефонну розмову з українською стороною, «щоб побачити реальну картину», а також скористатися запрошенням Зеленського та відвідати Київ.
На брифінгу у Києві голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна вивчає ситуацію із викликом посла до МЗС Ізраїлю.
Вчора стало відомо, що Ізраїль заборонив країнам Балтії постачати свою зброю в Україну.
Ізраїль заборонив країнам Балтії постачання будь-якого свого озброєння Україні. Про це повідомляє видання Breaking Defense.
За даними джерел у Міноборони країни Ізраїлю, Естонії, Латвії та Литві заборонили передавати Києву зброю ізраїльського виробництва, зокрема протитанкові комплекси Spike.
«В грудні, коли російські війська почали групуватися вздовж кордону з Україною, міністерство оборони Ізраїлю надіслало повідомлення трьом балтійським країнам, що якщо вони попросять передати зброю Україні, то їм буде відмовлено», – йдеться у матеріалі Breaking Defense.
Як заявив старший науковий співробітник Ізраїльського інституту досліджень національної безпеки (INSS) Ельдад Шавіт, Ізраїль має намір підтримувати добрі відносини з Росією, що може суперечити політиці адміністрації США, «особливо якщо буде ухвалено рішення значно посилити дипломатичні та економічні санкції проти Росії».
У статті також йдеться про те, що хоча Ізраїль підтримує політичні відносини з Україною, за останнє десятиліття він не продавав країні жодної зброї.
Країни Балтії замовили протитанкову зброю Spike через Eurospike GmbH, спільне підприємство ізраїльської Rafael та німецької Diehl Defense та Rheinmetall.
У матеріалі Breaking Defense зазначається, що Ізраїль зацікавлений у добрих відносинах із Росією, щоб мати можливість діяти в Сирії, припиняючи постачання іранської зброї «Хезболлі».