Пустельне плато Ґізи у долині Нілу досі зберігає безліч таємниць минулого. Час від часу науковці там знаходять унікальні артефакти.
Цього тижня у піраміді фараона з V династії Сахура розкопали 8 раніше невідомих приміщень. Імовірно, кімнати камерного типу використовувалися як комори для зберігання харчів.
Відповідний відеозвіт оприлюднила пресслужба Міністерства туризму та старожитностей Єґипту. Посилаючися на результати розкопів, чиновники стверджують, що знахідка допоможе уточнити побут населення долини Нілу у 3-му тисячолітті до Різдва Христового.
На сьогодні відомо, що фараон Сахур був при владі приблизно у 2487-2475 роках, він звелів спорудити піраміду в Абусірі на лівому березі річки, відмовившись від традиційних поховань фараонів у Сакарі та власне Ґізі.
Археологи припускають, що правитель з V династії хотів бути похованим поруч із храмом, зведеним його батьком. «Піраміда Сахура у кілька разів менша за усипальниці правителів попередньої династії, при цьому планування храму з вапняку складніше, ніж вважалося раніше», — повідомили у профільному міністерстві Єґипту.