Created with Sketch.

Ефіопія може врятувати каву від зміни клімату

27.10.2024, 18:49

Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.

На цю мить для виробництва арабіки (Coffea arabica) придатне до 31% території Ефіопії, а робусти (Coffea canephora) — понад 25%. Такою статистикою поділилася команда науковців з Університету Волло в Аддіс-Абебі.

Обидві вказані рослини вважаються вразливими до потепління та зниження кількості опадів. Дослідники створили модель і дійшли висновку, що в майбутньому арабіку можна буде вирощувати переважно на землях Ефіопії, тоді як в інших регіонах через зміну клімату робити це стане складніше чи зовсім неможливо.

«До 2080 року площа придатних угідь зросте вдвічі й більше, але вони змістяться на північ і північний захід східноафриканської країни. На відміну від південних та західних сусідів, Ефіопія на тлі потепління отримає перевагу для вирощування арабіки. Однак ми припускаємо, що доведеться перенести виробництво у нові регіони та вжити заходів адаптації й акліматизації», — заявили в Університеті Волло.

Їхній прогноз підтверджують у Продовольчій і сільськогосподарській Організації Об'єднаних Націй, додавши, що нині не для всіх напоїв є надії на біокліматичну інфільтрацію сировини в інші (чужі) регіони. Наприклад, глобальне потепління зробить хміль менш ароматним та сухішим, зіпсувавши смак пива.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», уряд Італії вважає еспресо настільки важливим напоєм, що саме регулює ціну на нього. Власне, кава є другим із найбільш продаваних товарів у світі після нафти.

Читайте також
У Південній Америці виявили невідому групу людей, яка безслідно зникла 6000 років тому
Історія
Штучний інтелект допоміг науковцям розшифрувати стародавній сувій
Історія
Половина населення Землі походить від Ямної культури, що існувала на території України, - WSJ
Історія
У Великій єгипетській піраміді виявили загадкову форму енергії
Історія
Внутрішнє ядро ​​Землі зазнало змін — науковці
Життя
Вчені відкрили нову групу крові
Життя