Created with Sketch.

Еммануель Макрон знову закликає не принижувати росію, - Reuters

05.06.2022, 12:25

Макрон регулярно спілкувався з кремлівським бункерним щуром після повномасштабного вторгнення росії в Україну

Президент Франції Еммануель Макрон знову заявив, що московію важливо не принижувати, щоб, коли бойові дії в Україні припиняться, можна було знайти дипломатичне рішення, додавши, що, на його думку, Париж зіграє посередницьку роль у припиненні війни.

Про це повідомляє Reuters.

Макрон намагався підтримувати діалог з кремлівським бункерним щуром владіміром путіним після вторгнення москви в Україну в лютому. Його позицію неодноразово критикували деякі східні та балтійські партнери в Європі, оскільки вони розглядають її як підрив зусиль з тиску на путіна сісти за стіл переговорів.

«Ми не повинні принижувати росію, щоб у день, коли припиняться бойові дії, ми могли побудувати вихідний пандус дипломатичними засобами», - заявив Макрон в інтерв'ю регіональним газетам, опублікованому в суботу. «Я переконаний, що роль Франції – бути посередницькою державою».

Макрон регулярно спілкувався з кремлівським бункерним щуром після вторгнення в рамках зусиль щодо припинення вогню та початку переговорів між Києвом і москвою.

«Я думаю, і я йому сказав, що він робить історичну і фундаментальну помилку для свого народу, для себе та для історії», – сказав Макрон.

Франція підтримувала Україну у військовому та фінансовому плані, але досі Макрон не був у Києві, щоб запропонувати символічну політичну підтримку, як інші лідери ЄС, чого Україна хотіла від нього.

Париж надсилає наступальне озброєння, включно з гаубичною гарматою «Цезар», взятою зі складу французької армії. Макрон заявив, що попросив виробників зброї прискорити виробництво.

Читайте також
Ілон Маск і трампісти
Опінії
Дональд Трамп матиме серйозні проблеми, якщо припинить підтримку України, - Foreign Affairs
Війна
Трамп і Маск: що живить цей тандем
Опінії
Туреччина закликала заборонити відправку зброї Ізраїлю
Війна
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії