Created with Sketch.

Франція до 2020 року постачала Росії військове обладнання за контрактами, укладеними до 2014 року

15.03.2022, 15:24

Це обладнання окупаційні війська московії зараз використовують у війні проти України

З 2015 по 2020 рік Франція «таємно» постачала в московію новітнє військове обладнання: тепловізійні камери для танків, навігаційні системи, інфрачервоні детектори для бойової авіації. Про це 14 березня повідомляє французьке розслідувальне видання Disclose з посиланням на отримані журналістами конфіденційні оборонні документи, а також відкриті джерела. Це обладнання російська армія зараз, можливо, використовує у війні проти України, зазначають розслідувачі.

З 1 серпня 2014 року Європейський Союз запровадив ембарго на постачання озброєння та техніки подвійного призначення до московії. Проте збройове ембарго не поширювалось на контракти, укладені до 1 серпня 2014 року.

І якщо у 2015 році Франсуа Олланд скасував відправку двох вертольотоносців «Містраль» до московії, постачання військового обладнання до московії із Франції за старими контрактами тривало роками, попри агресію проти України, пише Disclose.

Це підтвердила Європейська комісія. В ЄК, однак зазначили, що експорт військового обладнання повинен був відповідати «Загальній позиції» ЄС, затвердженій у 2008 році (визначення єдиних правил, що регулюють контроль за експортом військової техніки та обладнання).

«Держави-члени повинні відмовити у дозволі на експорт військових технологій чи обладнання, які можуть спровокувати чи продовжити збройні конфлікти або посилити існуючу напруженість чи конфлікти в країні кінцевого призначення», — йшлося у рішенні ЄС, на яке послалася Єврокомісія. Саме такий ризик був у ситуації конфлікту на сході України, зазначають журналісти Disclose.

Згідно з конфіденційними оборонними документами, до яких отримали доступ журналісти Disclose та інформацією з відкритих джерел, Франція з 2015 року видала не менше 76 експортних ліцензій (дозволів) на постачання військового обладнання до московії. Загальна сума цих контрактів – 152 мільйони євро, йдеться в останньому звіті до парламенту Франції щодо експорту озброєнь.

Яке обладнання французи постачали московії ?

Серед військового обладнання, яке Франція постачала до московії з 2015 року, Disclose називає тепловізійні камери для танків, навігаційні системи, інфрачервоні детектори для бойової авіації. Головними бенефіціарами цих контрактів стали компанії Thales та Safran, основним акціонером яких є французька держава, зазначає Disclose.

За даними видання, Thales у 2019 році поставив до московії 55 тепловізійних камер Catherine XP для штурмових танків. Ці камери можуть виявляти людські цілі вночі та знаходити транспортні засоби у радіусі 10 кілометрів.

Такі камери вже використовувалися в Україні у 2014 році під час війни на Донбасі, про що свідчить відео трофейного російського танка Т-72, ​​пише Disclose. Цілком можливо, зазначають журналісти, що те саме французьке обладнання московитська армія використовує в Україні і зараз.

Згідно з конфіденційними документами, у 2013 році компанія Safran уклала контракт на постачання в московію тепловізійних камер Matis STD. Цими камерами комплектувались російські танки Т-72, ​​Т-90 та Т-80БВМ. Всі три типи танків зараз задіяні у військових діях в Україні, згідно з відеозаписами та фотографіями, що розповсюджуються в соцмережах.

За інформацією Disclose, французька Thales за контрактом від 2014 року забезпечила 60 російських винищувачів Су-30 своєю навігаційною системою TACAN, відеоекранами SMD55S та новітніми індикаторами на лобовому склі (ІЛЗ/HUD). Винищувачі Су-30, які вже застосовувалися для бомбардувань Сирії, зараз бомбардують Україну. Видання перераховує й інші види військового обладнання, яке французькі групи постачали до московії за чинного європейського ембарго.

У відповідь на запит Disclose група Safran заявила, що «неухильно дотримується французьких та європейських правил» і не постачає обладнання і не надає техпідтримку московії відповідно до європейського ембарго 2014 року. Thales та офіс прем'єр-міністра Франції не відповіли на запитання видання.

Читайте також
Після введення санкцій проти «Газпромбанку» у трьох країнах припинили обслуговувати його картки
Економіка
Проєкт Arctic LNG 2 майже припинив видобуток газу через санкції на експорт, - Bloomberg
Політика
Центробанк РФ хакнув МВФ
Економіка
Путінський олігарх володів розкішним курортом в Італії навіть після введення санкцій
Політика
Індія різко скоротила закупівлі російського вугілля
Політика
Московську біржу вигнали із Казахстану
Економіка