Created with Sketch.

Французьку армію вигнали із Кот-д'Івуару

03 січня, 14:58
Фото: France 24

Майже 2 століття французького панування у західноафриканському регіоні добігли кінця. Париж втратив добуті кров'ю геополітичні позиції.

Такі відомості зі столиці Кот-д'Івуару оприлюднив провідний суспільний телерадіомовник France 24. Скорочення військової присутності Парижу — остання ознака послаблення впливу Заходу на «чорному континенті», який захоплюють Пекін і Москва.

Президент Кот-д'Івуару Алассан Уаттара оголосив у новорічному зверненні, що всі французькі солдати (їхня загальна кількість 600 осіб — прим. ред.) й техніка будуть виведені із бази в Абіджані до кінця січня. До того подібні дії зробили лише проросійські хунти Малі, Буркіна-Фасо й Ніґера.

«Ми можемо пишатися нашою армією, яка зараз ефективно модернізована. Саме у цьому контексті ми ухвалили рішення про узгоджений і організований висновок французьких військ із Кот-д'Івуару. Це — наш останній кілок у труну колонізаційної доби», — заявив президент Уаттара.

До рішення президента Кот-д'Івуару приєдналися лідери Чаду й Сенеґалу, котрі й собі спробували послабити зв'язки із Францією, попередивши Емманюеля Макрона про майбутнє вигнання його солдатів. Скорочення давньої французької військової присутності на континенті відкриває двері для росіян і китайців.

Уаттара вважався одним із найсильніших союзників Макрона у Західній Африці, засудивши хунту Малі за звернення по допомогу до терористів з угруповання «Вагнер». Експерти припускають, що новорічне оголошення про символічний розрив із Парижем може принести йому політичну користь у регіоні, де зростають антифранцузькі настрої, особливо серед молоді.

На сьогодні військовий контингент Франції наявний лише у двох країнах — Ґабон і Джибуті загальною кількістю понад 1 500 солдатів; їхня доля поки не вирішена. Цілком можливо із цих бійців сформувати експедиційний корпус для вирядження в Україну, але президент Макрон свідомо зволікає.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, як в Африці сформовано проросійський воєнний альянс. Військові хунти Малі, Ніґера і Буркіна-Фасо підписали хартію про спільний оборонний союз, утворивши «Конфедерацію держав Сахеля».

Читайте також
Там, де була Сахара, тепер пальмовий «гай фараонів»
Світ
У Марокко вперше за 50 років випав сніг
Світ
Гроші на вітер: хунта Єґипту похизувалася новою нерухомістю
Світ
Терористи РФ окуповують Екваторіальну Ґвінею
Світ
У світі зріє нова війна – The New York Times
Світ
Конфлікт у ДРК та Руанді: Африка рухається до війни
Світ