Created with Sketch.

Олланд і Макрон дозволили терористам «Вагнера» хазяйнувати в Африці

27.08.2024, 19:22
Фото: Le Monde

Париж добровільно відмовився від економічного панування у своїх колишніх колоніях. Тепер гору там взяла Москва, у тіні якої стоїть Пекін.

Користуючись антифранцузькими настроями, Кремль через російські воєнізовані формування розширив свій вплив на чорному континенті. Такі відомості після відвідин регіону Сахель оприлюднили журналісти-розслідувачі видання Le Monde.

Приїхавши 2018 року до Центральноафриканської республіки, угруповання «Вагнер» локалізовувалося спершу в Малі, потім і у Буркіна-Фасо. Хоча поодинокі вояжі підлеглих вбитого путінського кухаря прігожина до Сахеля розпочалися відразу по «замороженню» війни в України (тобто з осені 2015 року — прим. ред.).

Мова про стратегічну помилку, допущену французькою владою. Президент Франсуа Олланд, а за ним і Емманюель Макрон прагнув налагодити довірчі відносини кремлівським бункерним дідом, вважаючи путіна притомним і здатним дотримуватися укладених угод.

Французи мимоволі відчинили двері франкофонної Африки для російського ведмедя, думаючи, що роблять правильно, на жаль, як показує історія, все виявилося дуже погано. На Єлисейських полях не прорахували можливі наслідки, якими до тепер жонглюють на Червоній площі.

25 вересня 2017 року французький президент прийняв у палаці свого колегу із ЦАР пана Фостена-Арканжа Туадера. Макрон запропонував передати тамтешній армії 1500 автоматів Калашнікова, щоби допомогти модернізуватися й утримати терен за межами столиці країни — Банґі.

Ця зброя була захоплена французьким флотом біля берегів Сомалі у березні 2016 року, тому президент Туадер досі у боргу перед Макроном. Роком раніше Олланд в односторонньому порядку припинив операцію «Санґаріс», розпочату наприкінці 2013 року проти повстанців і терористів у ЦАР.

Французький лідер зробив свій крок усупереч обіцянкам мешканців африканської держави «гарантувати мир і стабільність». Громадяни ЦАР (однієї із найбідніших країн у світі — прим. ред.) не приховували своєї стурбованості через фактичну втечу французьких військ.

Оскільки на ЦАР поширюється ембарго ООН щодо постачання зброї, для проведення такої операції необхідне схвалення Ради Безпеки, тому потрібно було переконати постійних членів, перш за все РФ. Макрон порадив Туадеру звернутися до путіна, і вже за кілька тижнів — 9 жовтня 2017 року — лавров у Сочі обіцяв чорношкірому гостю будь-яку поміч.

Кремль не збирався упускати таку можливість, а французи призвели до нового потенційного африканського союзника, відкривши ворота до пекла. Колишня колонія, держава, що не відбулася, глибока криза безпеки, потенційно багаті мінеральні ресурси, — всім цим користається угруповання «Вагнер» через нерішучість двох французьких лідерів.

ЦАР — основний напрямок і головна мета для розширення російського впливу на «чорному континенті». Тому путін через свого вірного слугу лаврова дає Туадері набагато більше, ніж просто угоду про постачання 1500 автоматів Калашнікова.

Москва пропонує Банґі, а тепер ще й Ніамею, Бамако та Уаґадуґу (столиці Ніґеру, Малі й Буркіна-Фасо — прим. ред.) довгострокове партнерство, що включає постачання зброї, військову співпрацю і видобуток корисних копалин. Звісно, що африканські надра — плата за підтримку тамтешніх військових хунт.

«Ми всі були захоплені собою, не звертаючи уваги на те, що задумали росіяни. Вони підклали нам свиню, вигнавши з Африки, яку ще 150 років тому колонізували наші предки», — невтішно висновує один колишній французький дипломат з африканського відділу на умовах анонімності.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як лави угруповання «Вагнер» покинули низка командирів та ветеранів. Дехто за велику плату охоче співпрацює із силовими структурами ресурсної федерації московії.

Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка