Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
До такого невтішного висновку на шпальтах галузевого видання Readly Environment дійшли науковці із Чжецзянського Університету у КНР. Вони підрахували, що ще 2018 року панелями сонячних батарей було покрито понад 1300 км² орних земель у всьому світі.
На цій площі можна було б щорічно вирощувати продукти, котрі містять чотири тисячі мільярдів кілокалорій. Зв'язок сонячних батарей та глобальної кризи продовольства вивчала команда китайських учених під керівництвом доктором наук Сяо Ву.
У дослідженні вони використали супутникові знімки, показавши, що на землях, призначених для вирощування сільгоспкультур, встановлено 27% усіх геліостанцій планети. Вирощені на цьому місці продукти могли б протягом року годувати 4,3 мільйона людей, а протягом місяця — 1 мільярд.
«За нашими розрахунками, якщо тенденція до зростання сонячних батарей, котрі монтуватимуть на орних землях, збережеться, то до 2050 року втрати виробництва продовольства можуть зрости майже у 16 разів. Продуктова загроза аж ніяк не перебільшена. Ми хочемо, щоб уряди держав світу прислухалися до наших висновків», — заявив Сяо Ву.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати про те, що у світі зменшується популяція бджіл, мух і мурах. Втрата біорізноманіття, спричинене деструктивними методами землеробства, стає загрозою для виробництва харчових продуктів.