У світі зменшується популяція бджіл, мух і мурах, – британські науковці

07 червня, 21:39
У світі зменшується популяція бджіл, мух і мурах, – британські науковці
Фото: Wikipedia

Втрата біорізноманіття, спричинене деструктивними методами землеробства, стає загрозою для виробництва харчових продуктів.

Такі відомості з посиланням на спільне дослідження інсектологів з Університетів Сассекса та Рединґа оприлюднило видання "The Guardian", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Встановлено, що зменшення чисельності комах (перш за все популяції бджіл, мух і мурах – прим. ред.), які сприяють запиленню, негативно впливає на розвиток плодових культур і продовольчої безпеки.

Станом на тепер виробники фруктів у Великій Британії та сусідній Республіці Ірландія вже спостерігають меншу врожайність і нижчу якість продукції через відмирання комах-запилювачів.

У рамках парламентського розслідування щодо депопуляції бджіл професор Саймон Поттс повідомив народним обранцям із Палати громад наступні невтішні факти: «Раніше ми спостерігали, як зменшується кількість комах-запилювачів у Британії, але так далі тривати не може, оскільки подібні негативні тенденції виходять далеко за межі на віть Європи. Ця нестача бджіл і мурах призводить не тільки до зменшення врожайності, але й до нижчої якості продукції... Через погане запилення ми отримуємо нестачу у виробництві поживних речовин, а для фермерів це, звичайно, означає втрату прибутку.

Скажімо, дефіцит запилення яблук сорту "Гала" у Британії може призвести до втрати виробництва на £5,7 мільйона. Бджоли та мухи є основними запилювачами яблук, а отже, – важливими для глобального виробництва цієї однієї з найважливіших фруктових культур у світі. Існує прямий зв'язок між запиленням комахами та якістю яблук: скільки всередині плода насіння, якого він розміру, що впливає на товарний вигляд, та який рівень кальцію. У нас є певний виклик вдома... але ми майже не маємо даних про стан і тенденції щодо запилювачів та інших корисних комах у тих країнах, які виробляють величезну кількість фруктів і овочів, які надходять до Британії. З точки зору політики та практики, це величезний виклик».

Науковець додав, що багато інших культур – манго, малина, полуниця – надходять із Північної Африки, Центрально-Східної Європи чи Південної Америки, де ситуація також загрозлива через кліматичні зміни та інтенсивне землеробство.

Доволі знаково, як раніше інформував "Останній Бастіон", але в уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння, хоча станом на сьогодні цю проблему відкинуто на другий план.

Читайте також:
Позиція
Знята Зеленським заборона на продаж української землі створює передумови другої Палестини на українських землях. Українці будуть вигнанцями!
26 листопада, 12:05
Економіка
Зростання цін на пальне і добрива, високі видатки на логістику загрожують Україні скороченням посівних площ. Житниця бідніє.
24 жовтня, 10:09
Економіка
Голова Комітету з питань аграрної й земельної політики Олександр Гайду закликав українців готуватися до стрибка цін. Перш за все на молочку.
17 жовтня, 12:24
Економіка
Багаторічна угодовницька політика Берліна стосовно Москви боляче вдарила по самих німцях, які відчули наслідки дружби з державою-агресором.
21 серпня, 17:19
Економіка
Найбільша німецька фармацевтична й агрохімічна фірма наважилася інвестувати десятки мільйонів євро в українське сільське господарство.
06 квітня, 18:05
Економіка
У зв'язку з повномасштабною російською воєнною агресією природний ландшафт Україну, особливо ріллі, змінився до невпізнаваності.
23.08.2022, 18:45