У світі зменшується популяція бджіл, мух і мурах, – британські науковці

07.06.2023, 21:39
У світі зменшується популяція бджіл, мух і мурах, – британські науковці
Фото: Wikipedia

Втрата біорізноманіття, спричинене деструктивними методами землеробства, стає загрозою для виробництва харчових продуктів.

Такі відомості з посиланням на спільне дослідження інсектологів з Університетів Сассекса та Рединґа оприлюднило видання "The Guardian", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Встановлено, що зменшення чисельності комах (перш за все популяції бджіл, мух і мурах – прим. ред.), які сприяють запиленню, негативно впливає на розвиток плодових культур і продовольчої безпеки.

Станом на тепер виробники фруктів у Великій Британії та сусідній Республіці Ірландія вже спостерігають меншу врожайність і нижчу якість продукції через відмирання комах-запилювачів.

У рамках парламентського розслідування щодо депопуляції бджіл професор Саймон Поттс повідомив народним обранцям із Палати громад наступні невтішні факти: «Раніше ми спостерігали, як зменшується кількість комах-запилювачів у Британії, але так далі тривати не може, оскільки подібні негативні тенденції виходять далеко за межі на віть Європи. Ця нестача бджіл і мурах призводить не тільки до зменшення врожайності, але й до нижчої якості продукції... Через погане запилення ми отримуємо нестачу у виробництві поживних речовин, а для фермерів це, звичайно, означає втрату прибутку.

Скажімо, дефіцит запилення яблук сорту "Гала" у Британії може призвести до втрати виробництва на £5,7 мільйона. Бджоли та мухи є основними запилювачами яблук, а отже, – важливими для глобального виробництва цієї однієї з найважливіших фруктових культур у світі. Існує прямий зв'язок між запиленням комахами та якістю яблук: скільки всередині плода насіння, якого він розміру, що впливає на товарний вигляд, та який рівень кальцію. У нас є певний виклик вдома... але ми майже не маємо даних про стан і тенденції щодо запилювачів та інших корисних комах у тих країнах, які виробляють величезну кількість фруктів і овочів, які надходять до Британії. З точки зору політики та практики, це величезний виклик».

Науковець додав, що багато інших культур – манго, малина, полуниця – надходять із Північної Африки, Центрально-Східної Європи чи Південної Америки, де ситуація також загрозлива через кліматичні зміни та інтенсивне землеробство.

Доволі знаково, як раніше інформував "Останній Бастіон", але в уряді України пообіцяли захисти бджіл від отруєння, хоча станом на сьогодні цю проблему відкинуто на другий план.

Читайте також:
Економіка
На внутрішньоукраїнському ринку спостерігається дефіцит зерна для виробництва хліба. Невдовзі на прилавках може стати порожньо.
29 травня, 14:54
Економіка
Чим довше триває війна, тим гірше для світової продовольчої безпеки. Лише за минулі 2 роки скоротився обсяг виробництва вітчизняних фруктів.
26 травня, 16:31
Економіка
Минулого року обсяг українського експорту впав на 18,7%, склавши $35,9 мільярда. При цьому імпорт, навпаки, зріс на 12,5% до $62,2 мільярда.
23 квітня, 13:36
Економіка
Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної кампанії раніше від звичних строків. Навіть постійні ворожі обстріли тому не завада.
21 квітня, 18:30
Економіка
Дії горезвісних «фермерів» на кордоні завдали значної шкоди не тільки Україні та Польщі. Як не прикро, але страждає весь світ.
17 квітня, 20:38
Економіка
158 325 тонн — саме стільки зернових культур закупив латвійський уряд за перший квартал 2024 року. Головний продавець — держава-окупант.
09 квітня, 21:52