Понад половина від усіх озер світу зменшилися від початку 1990-х років на понад 53% через інтенсивну індустріалізацію та агробізнес.
Такі невтішні результати групи міжнародних дослідників, оприлюднені на шпальтах впливового наукового журналу "Eurek Alert", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Як вдалося встановити, більшість прісних водойм планети зменшилися у розмірах на теренах Середньої Азії, Близького Сходу, Фінляндії, Канади, Австралії та Бразилії.
Зазначена проблема може призвести до нестачі питної води для населення, водопостачання для потреб сільського господарства та об'єктів енергетики, особливо у країнах, що розвиваються.
«Під час ретельного вивчення різних метеорологічних, географічних, кліматичних геологічних та інших показників, нам вдалося з'ясувати, що озера світу втрачали воду зі швидкістю 22 гігатонни на рік. При цьому, і це нас найбільше здивувало, у деяких частинах Південно-Східної Азії та Далекого Сходу обсяг озер навпаки трохи зріс. Зменшення об'ємів прісних вод призведе до соціальних катаклізмів», – наголошують автори дослідження, кліматологи з Університету Колорадо.
Науковці пояснюють, що також використали супутникові знімки та нейромережі для підбиття підсумків, простеживши зміни рівня води та берегової лінії двох тисяч найбільших озер і водосховищ.
«Хай там як, але ситуація вражає. У разі, якщо уряди світу не почнуть зменшувати експлуатацію водних ресурсів, особливо озер, людство зіштовхнеться з кризою зневоднення, адже наша популяція попри смерті, голод і війни невпинно зростає», – б'ють на сполох кліматологи з Університету Колорадо.
Насамкінець "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що аномальна спека тепер завжди пануватиме у всій Східній та Південно-Східній Азії.