98-річний хитрий лис американської дипломатії знову виліз зі своєї конури у Коннектикуті й повчає світ бути поблажливими до агресора.
Відповідний матеріал, авторства Генрі Кіссинджера, оприлюднило авторитетне видання "The Spectator", де прямо закликано міжнародну спільноту всадовити Україну за стіл перемовин із РФ.
Найважливішою з установок впливового політика і колишнього державного секретаря за президентства Річарда Ніксона є наступна – США знову мають залишити росію "єдиною і неподільною", навіть за програшу на полі бою в Україні.
Досвідчений дипломат Кіссинджер навіть наводить відповідні приклади з недавнього минулого, коли по розвалу СССР у 1991 році колективний Захід під проводом Вашинґтона завадив остаточній дезінтеграції РСФСР (яка стала основою теперішньої РФ – прим. ред.) і появі дрібних національних держав, як Татарстан, Ічкерія, Карелія тощо.
Проте слід уважніше придивитися до того, що саме пропонується нам, нашим партнерам, а головне – нашим ворогам і їхнім союзникам:
Доволі показовим є висновок пана Кіссинджера, який переконує, «шлях дипломатії може здатися складним і таким, що розчаровує, проте для просування по ньому необхідні – і бачення, і мужність».
У цілому ж, авторська стаття ветерана американської дипломатії повинна потішити значну частину так званої російської еліти росії, котрій пропонується пожертвувати малим (дати спокій Україні – прим. ред.) заради збереження великого (табу на розвал федерації – прим. ред.).
Якою буде реакція на пропозиції Кіссинджера у Кремлі, Білому домі, на Печерських пагорбах наразі спрогнозувати важко, але очевидно, що впливові політики колективного Заходу і перш за все США різними способами просуватимуть вищевикладені тези як основу для можливих майбутніх мирних перемовин Москви з Києвом.
Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що росія вийде слабшою з війни проти України, але у разі збереження satus quo ante 2014 країна-агресор рішуче повертатиме колишню міць.