Кожен четвертий мешканець московії хоче найближчим часом окупувати Естонію, Латвію та Литву. Фінляндію та Польщу поки не розглядають.
Як вдалося з'ясувати медіаагенції «Останній Бастіон», РФ максимально близько підійшла до перспектив прямого військового зіткнення із НАТО. Другий антиросійський фронт міг бути відкритий на Балтиці, тому поки західний альянс займається бюрократією, генеральний штаб у Москві планує рішучі дії із «демілітаризації» та «денацифікації».
Серед пропагандистських передумов своєї агресії Кремль подасть «розгул русофобії» у Литві, Латвії та Естонії, а також героїзацію «нацистських злочинців», але це не все. Так, Литва може припинити транзит, спільно з Польщею узявши у цупку континентальну блокаду терен Кьоніґсберґу (так звана Калінінградська область.
Естонія самостійно або разом із Фінляндією здатна заблокувати для кораблів РФ, військових та цивільних, вихід у Балтійське море з Фінської затоки звичайними мінними загородженнями. Було б добре, якби Таллінн і Гельсинкі домовилися взяти на приціл протикорабельних ракет тральники, які спробують розчистити фарватер.
Із Латвії на північний захід РФ можуть полетіти зграї ударних дронів-камікадзе. Це створить величезні проблеми із необхідністю прикривати Санкт-Петербург, другий за розмірами у країні мегаполіс, а також військову інфраструктуру ворожого міністерства нападу.
Проте варіантів дій у відповідь не так вже й багато. Перший, який розглядають на Фрунзенській набережній у Москві, є найбільш розпіареним у ЗМІ, передбачає пробивання так званого Сувальського коридору до ізольованого Кьоніґсберґу з території окупованої Білорусі через Литву і, можливо, Польщу.
З одного боку, це дозволить відрізати країни Балтії від інших країн-учасниць НАТО та з'єднає по суші Кьоніґсберґ із Великою землею («рідною гаванню»). З іншого боку, зовсім не зрозуміло, як московити утримуватимуть цей вузький суходільний коридор і здійснюватимуть постачання цілого регіону під ракетно-артилерійськими та авіаційними ударами з боку Литви та, ймовірно, Польщі.
Очевидно, що спроба обмежитися напівзаходами проблему не вирішить, а лише створить нові, і в результаті доведеться розширювати зону бойових дій на весь терен Балтії з узяттям під повний контроль Естонії, Латвії та Литви. Цей другий сценарій є дуже серйозним завданням, що вимагає залучення повнокровного армійського корпусу, а то й двох.
Третій та останній сценарій можливої московитської «спеціальної військової операції» із загарбання трьох маленьких балтійських республік, напевно, має враховувати невдалий досвід першого етапу повномасштабної агресії проти України лютого-травня 2022 року. Певно, перший удар завдадуть не лише по аеродромах, а й по об'єктах зв'язку.
Вигадані загрози для національної безпеки РФ, як от убезпечення Санкт-Петербурга, від Східного флангу НАТО раціональні планувальники путіна-бєлоусова-гєрасімова оперативно ізолюють театром бойових дій за участі армії та силовиків Білорусі. Відрізання Литви, а отже і Латвії з Естонією від Польщі через Сувалки — пріоритет генштабу РФ.
Окремо ворожі стратеги й тактики воліли б запровадити над трьома балтійськими державами зону обмеження доступу та маневру A2AD (anti-access and area denial), завдаючи ударів протикорабельними ракетами по кораблях постачання та військово-транспортній авіації. Ймовірно, що крім Польщі та Фінляндії ніхто більше із членів НАТО не прийде на допомогу цим дрібним союзникам, особливо на тлі дій трампівського уряду США.
Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати, що жодна дипломатія не спинить кремлівського агресора. Як би не намагалися американські «яструби миру» улестити путіна, війну їм не спинити, а відмова США від подальшої допомоги Україні — проблема.