Created with Sketch.

Гібридні дезінформаційні активності РФ

07:17
Фото: Facebook

Кремль застосовує на Західні різноманітні операції для поширення фейків. Це один із підвидів гібридних дій — усталена практика московитів.

Зазвичай Кремль активізовується та контрастніше проявляється під час виборів у країнах ЄС і НАТО. Так, напередодні президентських виборів у Польщі московити використали технологію «двійник» (створення фальшивих дублікатів облікових записів у соціальних мережах, які імітують реальні західні ЗМІ).

Нічого нового, насправді. Бродячий склад московитських дезінформаторів курсує від виборів до виборів, використовуючи обкатані механізми й питання у тому, як цьому протидіяти.

Нагадаю, що протягом попереднього року у західних ЗМІ виходило багато публікацій (зокрема, на шпальтах The Washington Post), де якраз детально перераховувались російські дезінформаційні кампанії на підставі масиву внутрішніх документів Кремля. Вони були отримані раніше європейською розвідкою:

  1. РФ нарощує пропагандистські операції в рамках другого фронту, який, «за словами колишніх та чинних високопоставлених західних чиновників, став для Москви майже таким же важливим, як і військовий складник». Тезово більшість кампаній спрямовані на розпалювання ворожнечі всередині суспільств, а також антиукраїнських настроїв.
  2. Ще у січні 2023 року Кремль серйозно зайнявся темою підриву західної підтримки України. Сєргєй Кірієнко, перший заступник глави адміністрації Кремля, викликав команду політтехнологів, які вже працювали над кампаніями з ослаблення підтримки Києва в Європі та попросив їх розширити свої зусилля, йдеться у документах. На стратегів працюють десятки співробітників «ферми тролів» та перекладачів.
  3. Серед інструментів/технологій, які застосовуються у дезінформаційні компанії, вказуються такі: «Двійник» (створення фейкових сайтів, які видають себе за легальні західні ЗМІ); «Часткова правда» (80% загальної інформації та 20% інформації, в якій зацікавлена РФ; при цьому постійним рефреном має бути: «Ось що відбувається насправді, ось про що мовчать офіційні ЗМІ»); «Недовговічні акаунти» (облікові записи у соцмережах, які використовуються для розсилання посилань на матеріал, а потім видаляються; «ідея полягає в тому, щоб приховати справжнє походження інформації»); «Лист невидимим чорнилом» (поширення тільки вебадреси, а не слів повідомлення, щоб ускладнити пошук цього матеріалу); «Спосіб заплутування» — перенаправлення читачів через низку, типу, випадкових сайтів, доки вони не потраплять на маніпулятивну статтю.
Читайте також
Воєнна машина РФ заробляє на українських слухачах
Політика
Вікторія Спартц звинуватила Telegraph у фальсифікації. Та оприлюднила діагноз Зеленського
Політика
Переписування історії та бацили Арєстовіча
Опінії
Російська пропаганда поширює у Китаї свою «правду» про війну проти України
Політика
Кремлівська пропаганда в агонії посилює тиск на українців
Війна
Зе-влада розігрує нову партію з дискредитації військових
Політика