Created with Sketch.

Глобальний Південь вимагає від України поступок заради миру у світі

03.11.2022, 08:01
Фото: Salon.com

Натомість від ресурсної федерації московії чомусь ніхто нічого не вимагає. Адже вона досі вважається наддержавою з ядерним арсеналом.

Перемовини... Наразі, це слово, у публічній площині, у тій чи іншій фразеологічній конструкції найчастіше лунає від представників країни-агресора.

Власне, росіяни готові до перемовин: і розглядають можливість, і хочуть перемовин по Україні без України.. Це зрозуміло, адже ворогам конче необхідна перерва для закріплення зайнятих в Україні позицій та бодай якогось підвищення рівня підготовки своїх власних чмобіків, бо зараз 80% із них – банальне "м'ясце", яким закидують наші позиції.

Утім, якщо копнути глибше, то і деякі наші союзники та партнери виступають за деескалацію і конструктив, зокрема Франція, Німеччина і, частково США. І це також зрозуміло: ніхто з адекватних людей не хоче четвертої світової.

Скажу більше: з неадекватних теж більшість не хоче, бо одна справа горлопанити про "радіоактивний попіл", а інша – ним стати. Тож які перспективи того, що перемовини в якомусь форматі можуть розпочатися у найближчій часовій перспективі?

Безумовно, перший майданчик для цього, який впадати в очі – саміт G20, який стартує 13.XI.2022 на острові Балі, куди як почесного гостя запрошено і Володимира Зеленського. Серед членів 20-ки, країнами, які 100% підтримуватимуть ідею перемовин та пропонуватимуть своє посередництво, будуть: Арґентина, Бразилія, Індія, Індонезія, Південноафриканська республіка, комуністичний Китай і Туреччина.

Переконаний, Анкара яка, разом із Нью-Делі, буде найбільшим лобістом цього питання. Та є 2 моменти, які можуть розмити питання нашої війни:

Якщо Тегеран дійсно, найближчими днями атакує Саудівську Аравію, то вона, як член G20 та найбільший торговельний партнер США на Близькому Сході вимагатиме більшої уваги до себе. І отримає її.

Ядерний шантаж Пхеньяна стосується передовсім Південної Кореї та Японії, які також є членами 20-ки. Іншими словами, саміт на Балі може перетворитися у величезний базар, який ризикує завершитись нічим, що Українській державі не вигідно.

Адже для нас головне, щоби РФ забралася з нашої землі, а потім платила репарації. Бо у світлі "базарного" формату саміту навряд вдасться досягти прогресу у цих питаннях.

Тому, я б розглядав інший майданчик на про всяк випадок: Стамбул. Ми бачимо, який колосальний вплив на Владіміра Путіна має Реджеп Тайїп Ердоґан, і наскільки він, у світлі майбутніх президентських виборів у Туреччині в червні наступного року хоче виглядати миротворцем і "рятівником людства".

Тому не виключено, що до кінця листопада, "Стамбул-2" спливе у медійній повістці. Питання лише у тому, як ставитися до самих перемовин нам, громадянам України.

Вкрай обережно, скажу я вам. Завершення війни хочуть всі, та головне – умови її завершення, а для нас вони однозначні:

  1. Вихід на кордони 1991 року.
  2. Капітуляція РФ.
  3. Репарації та контрибуції.

Перемовини заради перемовин, а тим більше якесь "замороження" бойових дій перед зимою – до наших планів не входить. Утім, запам'ятайте: перемовини цього місяця будуть так чи інакше, тож потрібно готуватися і мати вкрай прагматичний і послідовний підхід.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також
Німеччина виступає проти використання активів Кремля для допомоги Україні
Політика
Чи стане Вікторія Спартц лобісткою інтересів України?
Опінії
Дональд Трамп заявив про необхідність посилити підтримку України
Політика
Світ відхрещується від війни в Україні
Війна
Сьогодні ПАРЄ голосуватиме за вступ Косово в Раду Європи
Світ
ПАРЄ не визнала легітимність кремлівського бункерного щура владіміра путіна
Політика