Created with Sketch.

Годинник судного дня наближається до опівночі

06.11.2022, 14:02

В Іспанії приземлився американський літак "Судного дня"

Американський літак "Судного дня" Boeing E-6 Mercury прибув на іспанську авіабазу Рота.

Про це можна зробити висновок, виходячи з даних сервісу відстеження польотів повітряних суден Flightradar.

Літак цього типу використовується для забезпечення резервної системи зв’язку з атомними підводними човнами ВМС США, що несуть балістичні ракети, а також як повітряний командний пост об’єднаного стратегічного командування збройних сил країни.

На Е-6 встановлена апаратура радіозв’язку надширокого діапазону частот, що дозволяє керувати групуванням атомних підводних човнів із балістичними ракетами ВМС США.

Літак Boeing Е-6 Mercury надійшов на озброєння ВМС США у 1989 році. 1997 року, після модернізації, з борту літака стало можливим керувати пусками міжконтинентальних балістичних ракет наземного (шахтного) базування.

За даними Flightradar, літак приземлився в Іспанії вранці 5 листопада. Ціль його прибуття невідома. Відомо, що до цього Boeing E-6 Mercury прилітав до Іспанії минулого літа.

Прибуття літака "Судного дня" до іспанської авіабази Рота відбулося після того, як  до Середземного моря зайшов атомний підводний човен USS Rhode Island з ракетами Trident, які здатні вразити цілі на відстані 18 тисяч кілометрів.

Він може нести 24 міжконтинентальні ракети Trident II, які здатні вразити цілі на відстані 18 тисяч кілометрів зі швидкістю 29 тисяч км/год.

Цей човен називають одним із "вершників ядерного апокаліпсису", адже на його борту може бути від 150 до 200 ядерних боєголовок. Про це повідомляє La Repubblica , назвавши появу цього човна "посланням путіну".

"Оскільки вона може місяцями плавати під водою, залишаючись непоміченою, рішення показати її свідчить про готовність американців надіслати сигнал Кремлю", - сказано у статті.

Відомо, що USS Rhode Island прибув до Гібралтару (британська заморська територія) 1 листопада.

Раніше "Останній Бастіон" повідомляв про те, що в середині листопада до Європи прибуде американська авіаносна група на чолі з атомним авіаносцем USS Gerald Ford.

На його борту близько 90 літаків і гелікоптерів, у тому числі винищувачі-бомбардувальники п'ятого покоління F-35C.

Під час розгортання авіаносець працюватиме з повітряними, морськими та наземними засобами кількох союзників НАТО та країн-партнерів, щоб зміцнити стримування та захист, а також підвищити ефективність та оперативну сумісність.

Авіаносець, на борту якого базується близько 90 літаків і гелікоптерів, у тому числі винищувачі-бомбардувальники п'ятого покоління F-35C, зайде у військово-морську базу Портсмут на півдні Англії. У поході його супроводжують ракетний крейсер, есмінці та ударний атомний підводний човен.

За даними ВМС США, підрозділи, які беруть участь у першому розгортанні авіаносної групи Джеральда Р. Форда, включають:

За даними Пентагону, в східній частині Середземного моря, в акваторії Адріатики також знаходиться авіаносна ударна група ВМС США на чолі з атомним авіаносцем USS George Bush.

Корабельне угруповання діє поблизу Хорватії. Палубна авіація виконує регулярні патрульні польоти у регіоні Балкан.

До складу групи, що увійшла 25 серпня в Середземне море, крім авіаносця, входять ракетний крейсер USS Leyte Gulf і чотири есмінці - USS Nitze, USS Farragut, USS Truxtun та USS Delbert Black. Крім того, до її складу також входить ударний атомний підводний човен з крилатими ракетами Tomahawk.

Наприкінці жовтня стало відомо, що США прискорили розгортання на базах НАТО у Європі модернізованої гравітаційної авіабомби B61-12. Спочатку очікувалося, що її відправлять до Європи навесні 2023 року, але тепер постачання перенесли на грудень.

B61 – це сімейство ядерних бомб, вперше розроблених на початку 1960-х років і спочатку продемонстрованих під час підземних ядерних випробувань у Неваді. За десятиліття було розроблено дюжину версій, і більшість із них з того часу застаріли.

США планує в рамках програми модернізації за 10 млрд доларів замінити більш ранні версії бомб, включаючи близько 100 бомб, що зберігаються на авіабазах у Німеччині, Італії, Бельгії, Нідерландах та Туреччині.

Нова версія бомби B61 розроблена таким чином, що її можна поставити на озброєння літаків США та союзників, включно з бомбардувальниками B-2 та B-21, а також винищувачами F-15, F-16, F-35 та Tornado.

Сукупність цих подій вказує на те, що світ наразі наблизився до глобальної катастрофи.

Читайте також
США переглядають ядерну стратегію на тлі посилення потенціалу Китаю і росії – Пентагон
Світ
Європа має подвоїти витрати на оборону після приходу Трампа, - Bloomberg
Політика
Канцлер Шольц хоче у Тамбов, де лунає «чікі-чікі-та»
Політика
Польща продовжує вкладати кошти в озброєння
Війна
У Фінляндії розпочалися найбільші в історії артилерійські навчання НАТО в Європі
Світ
КНР обирає шлях балансування, а не гегемонії
Світ