Created with Sketch.

Громадянське суспільство проти держави

12 червня, 20:32
Фото: Facebook

Крайня форма інфантильності — не нести відповідальності за весь історичний час незалежності. Україна досі пожинає плоди цього врожаю.

Протистояння держави та громадянського суспільства — споконвічна контрспівпраця як взаємодія прокурорів та адвокатів суду. Внаслідок чого народжується невиборче правосуддя.

А тепер уявіть собі суд, в якому немає адвокатів (тобто представників громадянського суспільства) чи прокурорів (держава). Це буде — або тотальна анархія, або тотальна диктатура.

Довгі роки в Україні системно послаблювалися функції держави під приводом, що вона була неефективною. У результаті диктатура держави була замінена «тоталітарним суспільством», де іншу думку все також карається, тільки із застосуванням неформальних процедур впливу (гейт, стигматизування опонентів тощо.

Громадянське суспільство виступило інструментом не творення, а керованого хаосу, запрограмованої анархії. Але природа не терпить порожнечі, так уже влаштований наш світ, не ремствуйте

Тому буквально з вулиці зайшли «прокурори», нехай і без «профільної освіти», оголосивши себе «державою». А «громадянське суспільство» мовчало, погодившись на новий status quo.

Читайте також
Виборці співвідповідальні за всі успіхи й невдачі свого кандидата
Опінії
Программа оновлення країни від «Останнього Бастіону»
Позиція
Наші масові уявлення про демократію — фантазії совєцьких дисидентів
Опінії
Змінювати українське суспільство – завдання на десятиріччя
Блоги
В Україні відсутні реальні політики, але вдосталь популістів
Політика
«Тіньову державу» треба повністю демонтувати й будувати нову Україну
Опінії