Однак Тбілісі, як складова частина фундаменту Балто-Чорноморської спілки нині у фаворі Кремля і це прикра помилка влади Сакартвело.
Власне, Організацію за демократію та економічний розвиток (тобто, ГУАМ – прим. ред.) слід розглядати в контексті переорієнтації України та Азербайджану на європейські ринки.
Про це заявив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос під час круглого столу щодо стратегічного партнерства Києва і Баку, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Укрінформ".
За його словами, в умовах новочасних викликів глобальному світовому порядку, які також постають перед Україною та Азербайджаном, ГУАМ була і залишається важливим майданчиком для взаємодії між нашими країнами.
«Переконаний, цю організацію необхідно розглядати у ширшому контексті, зокрема говорити про переорієнтацію України та Азербайджану на європейські ринки, розвиток європейського вектора. Власне, ГУАМ відкриває перед нашими країнами в цьому великі можливості. Ми розуміємо також, що перед нашими країнами спільні виклики – це, зокрема, Іран та Росія. А наші країни зацікавлені у встановленні миру та стабільності у регіоні», – розповів Ігор Семиволос.
Окремо директор Центру близькосхідних досліджень зупинився на чиннику російських васалів сателітів – Білорусі та Вірменії, – які є, у тому числі, джерелами нестабільності у регіоні Міжмор'я.
Водночас фактор Молдови пан Семиволос доцільним розглядати з ракурсу інтересів близьких (майже родинних – прим. ред.) зв'язків Кишинева та Бухареста, які наразі безпосередньо залежать від подій на українському фронті.
Насамкінець "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що без жодного перебільшення та егоцентризму Україна є менеджером геополітичних змін на Росії, яка доживає своє.