Інвестори негативно зреагували на обрання президентом Республіки Чилі ідейного неомарксиста з родини емігрантів Ґабріеля Борича.
Про це яскраво свідчить падіння вартості тамтешньої валюти – песо – на 3%, інформує аґенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетне видання "Reuters".
Станом на цю мить фінансовий ринок Чилі демонструє загальне зниження зацікавленості міжнародних інвесторів до економіки країни, а деякі великі транснаціональні корпорації вже заморозили свою діяльність на невизначений термін.
Контрольний індекс місцевих акцій (SPIPSA) впав до позначки 6,2%, хоча ще минулої п'ятниці сягав 7,45%, вплинувши також і на здешевлення цінних паперів найбільшої у країні видобувної компанії "SQM" на 10%.
Аналітики переконані, причиною вказаного економічного спаду є риторика щойно обраного президента Чилі – 35-річного лівого політика-мілленіала Ґабріеля Борича, – який пообіцяв підвищити податки для багатих, скасувати приватну пенсійну систему і скоротити основу експорту – видобуток міді через вплив на глобальне потепління.
Швидше за все цей популіст марксистсько-троцькістського штибу, нагадуючи українцям "президента Голобородька" із "95 кварталу", намагатиметься відповідати власному образу і візьметься втілювати у життя передвиборчі обіцянки, знищуючи у Чилі здобутки доби Авґусто Піночета.
В Україні ж команда "слуг неукраїнського народу" під проводом Володимира Зеленського 2 роки показово "реформує" державну систему за планом, спільно написаним олігархами та Кремлем, аби перетворити її на випалену і знелюднену землю.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що південноамериканська країна, яку з попелу "соціалістичного раю" відродив Авґусто Піночет, знову пнеться в ярмо лівої диктатури.