Created with Sketch.

Ірландія планує відмовитися від нейтралітету

06.04.2023, 20:28
Фото: Google

Слідом за Фінляндською республікою та Шведським королівством чиновники у Дубліні замислилися над вступом у Північноатлантичний альянс.

Такі відомості з посиланням на міністерство оборони Республіка Ірландії оприлюднило одне з провідних видань "Raidió Teilifís Éireann", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що невдовзі влада острівної країни проведе спеціальний Форум щодо відмову від нейтралітету через російську воєнну агресію проти України з метою набуття потенційного членства у НАТО.

Під час наміченого урядом заходу відбудуться публічні дебати за участю науковців і представників громадянського ірландського суспільства, які мають відповідний фах у галузі міжнародної політики та оборони.

За підсумками Форуму незалежний від президента країни, Кабінету міністрів і депутатів, голова підготує детальний звіт, який рекомендуватиме владі або офіційного оголосити про курс на входження у НАТО, або поки утриматися від такого кроку.

«Ірландії необхідно реагувати на нову реальність. А традиційна політика військової позаблоковості не звільняє її від цієї необхідності», – заявив Мішель Мартін, який обіймає посади міністра закордонних справ і оборони.

На сьогодні Ірландія не перша країна, яка заявила про подібний намір, нещодавно уряди Швейцарії та Японії також обговорюють можливість відмови від позаблокового статусу із внесенням відповідних змін до нинішньої правової бази.

Насамкінець "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що навіть у травмованій історичною пам'яттю Австрії політики вважають нейтралітет пережитком минулого, який не відповідає мінливим умовам XXI століття.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика