Австрійські політики замислилися над вступом до НАТО

ПОЛІТИКА
03 березня, 18:36
Австрійські політики замислилися над вступом до НАТО

Широкомасштабна воєнна агресія РФ проти України змусила відмовитися від колишньої нейтральності миролюбні Швецію та Фінляндію.

Подібні настрої не перший місяць активно ширяться і серед австрійської політичної еліти, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Politico".

З'ясувалося, що станом на сьогодні поки невелика (переважно ліберальна – прим. ред.) частина чиновників і депутатів розмірковує про вступ до Північноатлантичного альянсу.

Відмову від сталої нейтральності, згідно з нещодавніми соціологічними опитуваннями, підтримує лише 14% австрійців, натомість 71% – "проти", хоча табір останніх не об'єднаний жодним стратегічним баченням подальшого майбутнього країни у нових геополітичних умовах після 24.II.2022.

А проте, ні президент, ні федеральний канцлер Австрії ніяк не коментують подібні ініціативи, зберігаючи мовчання, а отже, підтримуючи лінію попереднього нейтралітету для корисної задля Відня рівноваги інтересів Росії та Заходу.

Колишнє ядро імперії Габсбурґів досі не пройшло через фундаментальне переосмислення цінностей, які декларують тамтешні політики; але зрушення вже є, хоч і не такі помітні, як у випадку зі Швецією та Фінляндією.

Більшості видасться, що годинники у Відні ніби навмисно зупинили торік 24 лютого, бо Австрія залишається прикутою до свого нейтралітету травмованою історичною пам'яттю, пов'язаної з Другою світовою війною, перемогою в якій постійно маніпулює кремлівський бункерний щур.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", чинний міністр закордонних справ Австрії закликав РФ покласти край людським стражданням в Україні та припинити війну.

Читайте також:
Політика
Голові держави Андрієві Єрмаку та його наглядачу за силовими органами українофобу Олегові Татарову доведеться шукати інші годівнички.
18 квітня, 18:55
Політика
Минулої неділі, 2 квітня, оновився склад депутатів фінляндських однопалатних національних зборів; громадяни вчергове волевиявилися.
03 квітня, 17:01
Світ
Політична сила, очолювана прем'єр-міністеркою Каєю Каллас, здобула нищівну підтримку виборців, збільшивши власну присутність у парламенті.
06 березня, 19:06
Політика
Декомунізаційні та дерусифікаційні процеси давно вийшли за межі України й успішно підкорюють Старий світ, зокрема – сусідню Польщу.
14 лютого, 18:03
Політика
Опозиційна до чинного консервативного уряду Ріші Сунака Трудова (Лейбористська) партія хоче повернутися в Європейський союз.
04 лютого, 08:51
Політика
Слуги бразильської Феміди санкціонували розслідування проти Жаїра Мессіаша Болсонару за позовом адміністрації Луїза Інасіу Лули да Силви.
16 січня, 07:48