Австрійські політики замислилися над вступом до НАТО

ПОЛІТИКА
03.03.2023, 18:36
Австрійські політики замислилися над вступом до НАТО

Широкомасштабна воєнна агресія РФ проти України змусила відмовитися від колишньої нейтральності миролюбні Швецію та Фінляндію.

Подібні настрої не перший місяць активно ширяться і серед австрійської політичної еліти, повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Politico".

З'ясувалося, що станом на сьогодні поки невелика (переважно ліберальна – прим. ред.) частина чиновників і депутатів розмірковує про вступ до Північноатлантичного альянсу.

Відмову від сталої нейтральності, згідно з нещодавніми соціологічними опитуваннями, підтримує лише 14% австрійців, натомість 71% – "проти", хоча табір останніх не об'єднаний жодним стратегічним баченням подальшого майбутнього країни у нових геополітичних умовах після 24.II.2022.

А проте, ні президент, ні федеральний канцлер Австрії ніяк не коментують подібні ініціативи, зберігаючи мовчання, а отже, підтримуючи лінію попереднього нейтралітету для корисної задля Відня рівноваги інтересів Росії та Заходу.

Колишнє ядро імперії Габсбурґів досі не пройшло через фундаментальне переосмислення цінностей, які декларують тамтешні політики; але зрушення вже є, хоч і не такі помітні, як у випадку зі Швецією та Фінляндією.

Більшості видасться, що годинники у Відні ніби навмисно зупинили торік 24 лютого, бо Австрія залишається прикутою до свого нейтралітету травмованою історичною пам'яттю, пов'язаної з Другою світовою війною, перемогою в якій постійно маніпулює кремлівський бункерний щур.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", чинний міністр закордонних справ Австрії закликав РФ покласти край людським стражданням в Україні та припинити війну.

Читайте також:
Політика
Відомий голлівудський актор, режисер і продюсер італійського походження закликав американців не голосувати за попередника Джозефа Байдена.
03 березня, 09:37
Політика
Американці, яким слід було б краще знати, що робити, вибирають страх, а не Конституцію. Вони знаходять виправдання для ігнорування законів.
18 січня, 19:04
Політика
Київ роками був надійним партнером Брюсселя й усіх своїх західних сусідів. Нині настала черга перейти на вищий щабель союзницьких відносин.
15.12.2023, 14:36
Політика
Кілька годин тому Володимир Зеленський прибув до Вашинґтону. Він має виголосити промову перед Сенатом.
21.09.2023, 18:27
Опінії
У ситуації, в якій опинився волею долі наш народ, прості та швидкі рішення – не вихід. Це радше відкладена на потім катастрофа...
13.08.2023, 20:38
Політика
Головний проукраїнський політик північноєвропейської країни та щирий фінський націоналіст Юссі Галла-аго вже висунув свою кандидатуру.
08.07.2023, 17:13