Цей захід означає, що у свідоцтві про народження дитини може бути вказано ім’я лише біологічного батька дитини.
Місто Падуя на півночі Італії почало видаляти імена небіологічних матерів-ЛГБТ зі свідоцтв про народження їхніх дітей згідно з новим законодавством, ухваленим урядом прем’єр-міністра Джорджії Мелоні, який «на першому місці ставиться до сім’ї» .
Ці свідоцтва про народження належать 33 дітям італійських жінок, які пройшли штучне запліднення за кордоном, а потім зареєстрували своїх дітей під керівництвом лівоцентристського уряду міста на чолі з Серджіо Джордані у 2017 році. Джордані прийшов до влади, пообіцявши видалити традиційні позначення «мама» і «батько» у свідоцтвах про народження, але це було скасовано, коли уряд Мелоні наказав місцевій владі припинити реєстрацію дітей одностатевих батьків на обидва імені.
Цей захід означає, що у свідоцтві про народження дитини може бути вказано ім’я лише біологічного батька дитини. Сурогатне материнство в Італії є незаконним, а гей-шлюби не легалізовані. Оскільки одностатеві стосунки не визнаються законом, небіологічний батько має подати особливий аргумент для законного усиновлення своєї дитини.
Цей захід також забороняє чоловікам, які перебувають в одностатевих стосунках, реєструвати народження дитини на імена обох батьків. Натомість вони повинні вибрати одного, який стане законним батьком.
«Немає дискримінації щодо дітей», — заявила міністр сім’ї Еугенія Рокчелла в парламенті, коли вона представила законопроект у червні, пояснивши, що діти гей-пар матимуть доступ до школи та медичних послуг, як і ті, у кого живий лише один батько.
У відповідь місцевий осередок ЛГБТ-групи Rainbow Family Association розпочав офіційну акцію протесту.
«Ці свідоцтва про народження не порушують жодного закону, оскільки вони були підписані в законодавчому вакуумі, який зараз залишає наших дітей у підвішеному стані», — йдеться в заяві групи, коли перші свідоцтва були анульовані в червні. — «Ми просимо, щоб наші діти були громадянами, повністю захищеними, і щоб наші сім’ї не були зруйновані політичною волею уряду нав’язати єдину сімейну модель».
У березні уряд Мелоні також запровадив законодавство про поширення національної заборони сурогатного материнства на пари, які користуються такими послугами за кордоном. Якщо він буде прийнятий, кожен, хто порушить закон, може загрожувати дворічним ув’язненням і штрафом у розмірі понад 1 мільйон доларів.
Закон ще не обговорювався в парламенті, і його критикували за те, що він спрямований саме на одностатеві пари, але він також поширюватиметься на гетеросексуальні пари, які користуються послугами сурогатного материнства за кордоном.
Мелоні активно виступає проти ЛГБТ, і з моменту вступу на посаду в жовтні активно заявляла про своє бажання переконатися, що «всі діти народжуються від чоловіка та жінки».
Падуя стала першим містом в Італії, яке заднім числом скасувало свідоцтва про народження, але правозахисні групи стурбовані тим, що інші регіони, особливо ті, що контролюються правоцентристськими урядами, підуть цьому прикладу.
Нагадаємо, що Полтавська облрада і медіасодоміти принижують українських воїнів, про що медіаагенція "Останній Бастіон" повідомила раніше.