Created with Sketch.

Київські екологи пропонують створити заказник у Решетилівській громаді

13 жовтня, 19:58

В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.

Такі відомості оприлюднила медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на заяву Київського еколого-культурного центру. Зауважимо, що село підпорядковується Решетилівській міській раді, якою керує прислуга олігархічного політичного проєкту «Довіра».

Цілком очевидно, що команда Олександра Біленького, котра хазяйнує у громаді, заважатиме ініціативним столичним природоохоронцям заповідати угіддя із ковилою. Для спритних на руку ділків з обласного центру українська земля — головний засіб легкої наживи.

Попри це екологи сподіваються створити поблизу Малого Бакаю заповідну зону із червонокнижною ковилою, виявлену під час нещодавньої експедиції Полтавщиною. Наразі зазначену ділянку незайманого степового простору київські фахівці поки занесли до мапи.

«Справжнім привіллям віє від цієї шири та неосяжного смарагдового килима, затканого яскравими візерунками. Мурашки біжать по шкірі, коли ступаєш по м'якій степовій подушці, що складається з ковили та інших степових трав. Нам пощастило віднайти місце, яке ще ніхто не розорював від створення світу. Немов серпанком туману, казкова ковила заколисує природу. Тепер будемо заповідати цю балку», — заявили київські екологи.

Рівночасно медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що червонокнижна квітка-брандушка також потребує захисту на Полтавщині. Через оранку селянами угідь рослина майже цілковито зникла в області.

Читайте також
У Карлівці виявили заплаву із червонокнижними рослинами
Полтава
У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу
Полтава
Науковці знайшли живих мікробів віком 2 мільярди років
Життя
На Полтавщині шукають рідкісну червонокнижну рослину
Полтава
Таємниці чутівського Чорного лісу
Полтава
У Південній Африці випало до двох метрів снігу
Світ