Червонокнижна квітка-брандушка потребує захисту на Полтавщині

09 жовтня, 21:41
Червонокнижна квітка-брандушка потребує захисту на Полтавщині

Маленька бузково-рожева рослина розквітає виключно на початку березня. Раніше квітка рясно з'являлась у балках і на ділянках дикого степу.

Про це сповістила медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на заяву Київського еколого-культурного центру. Через оранку селянами угідь у межах Полтавської області майже цілковито зникла квітка-брандушка.

Однак природоохоронцям пощастило, свідомі громадяни надали координати місцевості, де ще росте вказана рідкісна рослина. Станом на тепер червонокнижну квітку можна споглядати в урочищі Макарівщина поблизу селище Новооржицьке Лубенського району, куди не дійшла нога аграріїв.

«Брандушка — це шматочок березневого сонця на землі. На жаль, останнім часом через розорювання балок і забудови популяції цієї квітки різко скоротилися. Ми не хочемо, щоби через оранки брандушку зовсім було знищено у Полтавській області, як це сталося з іншою рідкісною червонокнижною рослиною — півонією тонколистою.

Для охорони створюємо заказники: 2 на Київщині, 1 на Черкащині; у планах — 1 на Полтавщині. Тому ми просимо шановних жителів області повідомити, де у балках росте брандушка для подальшого збереження. Сподіваємося на допомогу мешканців Полтавщини, які хочуть зберегти цю красу на своїй малій батьківщині», — пояснили фахівці Київського еколого-культурного центру.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», природоохоронці віднайшли на Полтавщині угіддя із червонокнижною ковилою і астрагалом. Рослини перебувають під загрозою винищення людьми.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Колишній районний центр Київщини, окупований терористами РФ у лютому-квітні 2022 року, знову у центрі скандалу. Причина: мовна українофобія.
вчора, 08:25
Полтава
Поки злочинний каґал Кулініча-Біленького дерибанить землі Полтавщини, на Київщині влада створює заповідники. Це приклад для наслідування.
20 жовтня, 15:12
Історія
Трипільський спадок, світло свічок, тиша віків огортають відвідувачів музею у Легедзині. Село стоїть поблизу географічного центру України.
17 жовтня, 21:42
Війна
Кадровий голод у загарбаних росіянами містах українських Півдня й Сходу зростає. Наразі відомо про втечі від окупантів понад 50% мешканців.
13 жовтня, 15:12
Кримінал
Громадянин України не обмежився звичними знаряддями лову біоресурсів. Сітками «нарибалив» понад 260 особин, зокрема, і червонокнижних.
07 жовтня, 21:49
Війна
Терористичний російський контингент знищив кілька стратегічних інфраструктурних об'єктів. Ремонтувати їх заважають постійні ворожі обстріли.
06 жовтня, 19:48