Created with Sketch.

Кого рятують лікарі: маленьку пацієнтку чи власну гідність?

16.06.2015, 12:21

Говорячи про цю подію слово «резонансна» вже не підходить, краще було б говорити «страшна». Дійсно непоправна біда сталася у родині Гохалтер, що приїхала до Полтави із міста Вугледар, Донецької області. Надія на Полтавських медиків у лікуванні рефлюксу лівої нирки – чимала. Медичне втручання планове, одужання за прогнозом. Але! Операція триває довше очікуваного, діагноз звучить страшніше, а час на реабілітацію подовжується.

Вердикт лікарів неоднозначний. Під час проведення хірургічного втручання виявляються нові обставини: права нирка теж не здорова і рятувати дитину слід терміново. До операційної викликають фахівця. Чим зарадив у екстреному випадку уролог зі стажем – покаже час. Але час спливає і не на користь маленької пацієнтки.

Обставини, що змусили матір звернутися до правоохоронних органів зрозумілі, крім того гостроти переживанням додала репліка лікаря: «Кого ви мені поклали на стіл?». Звідси досить очікуваний висновок: дітей переплутали.

Та фахівці не поспішають визнавати помилки. Доба на підготовку до слідчої перевірки – на користь лікувального закладу. Справу за частиною 2 статті 140 Кримінального Кодексу України по факту неналежного виконання професійних обов’язків медичним працівником відкрито, ведеться слідство. Але головні, так би мовити, винуватці, чию вину слідчими органами достеменно не доведено – продовжують працювати у відділенні.

Постає ряд питань, на які наразі немає відповіді:

Наступного дня після від’єднання дренажної системи із операційної рани у дитини підвищилася температура. А вже за 2 доби – новий діагноз: гематома у ділянці все тієї ж прооперованої правої нирки. І як наслідок – нова термінова операція.

На запитання: «Яке ставлення до себе і своєї дитини за час перебування у лікарні відчуває на собі жінка?» - Олена Гохалтер відповідає, що вони «особливі пацієнти». Навколо них метушаться, з ними «панькаються», але насправді ефекту немає. Дійсно необхідна кваліфікована допомога – відсутня. Медики говорять, що лікування іде за планом, а про те, що діагноз лівої нирки так і лишається – змовчують, посилаючись на слідчі дії і таємницю слідства.

Перебування у лікарні для немісцевої, соціально незахищеної Альони – справа героїчна. Поряд немає рідні і друзів, донька страждає від психічного перенавантаження, та і фінансово не легко.

Чекаючи результатів слідства, не покладаючи рук у боротьбі за майбутнє доньки Альона вирішила оформити інвалідність, окрім того у профільному міністерстві, за її словами, таку можливість підтвердили. І знову «але!» від полтавських медиків. Вони не вбачають у сьогоднішньому діагнозі дитини підстав для оформлення належних документів. Хоча, за розділом 5 Наказу №454/471/516 від 08.11.2001 «Про затвердження Переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 16 років» таких підстав чимало. Окрім того за правовим аспектом оформленням інвалідності може займатися як медична установа, так і безпосередньо члени родини хворого зі зверненням до відповідних лікувальних установ за проведенням додаткових досліджень для уточнення чи підтвердження діагнозу. 

Та чи підуть назустріч у оформленні інвалідності ті ж самі лікарі, які тиждень тому допустили халатність? Відверто сумніваючись і розуміючи свою соціальну відповідальність за життя маленької українки громадське об’єднання «Останній бастіон» ініціювало збір коштів для допомоги у транспортуванні та лікуванні Альбінки Гохалтер у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» міста Києва. Тепер уся надія на столичних фахівців: виправити заподіяну шкоду, врятувати здоров’я та життя.

Ірина Вівторок, журналіст Бастіон ТВ


Читайте також
Коли намаганнями вшанувати прикривають власну неспроможність
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина четверта
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава