Російському олігарху Аркадію Воложу вдалося вийти із-під санкційного тиску. Тепер він розпочинає «бізнес-війну» із теренів Фінляндії.
Про це він заявив у відвертій розмові з американськими журналістами впливового видання Bloomberg. Ребрендинговий «Yandex» планує викуп всіх своїх акцій та фокусується на розвитку штучного інтелекту.
Нині компанія про всяк випадок зареєстрована відразу у двох європейських країнах — Нідерландах і Фінляндії — під назвою «Nebius Group». Олігарх Волож наполягає, що продав свій російський бізнес, але залучатиме громадян РФ у роботу за кордоном.
«Повірте, тепер ми інша компанія... Як технологічний гігант «Nebius Group» перебудовується із метою стати найбільшим комерційним постачальником інфраструктури штучного інтелекту в Європі. Я сподіваюся, що інвестори захочуть йти з нами у новому напрямку, а ті, хто не захоче, зможуть піти», — додав власник колишнього «Yandex».
Компанія завершує остаточний продаж цього тижня, отримавши акції та $2,8 мільярда готівкою від консорціуму покупців. За словами олігарха Воложа, наразі компанія володіє $2,5 мільярдами після всіх операційних витрат.
«Nebius Group», чиї зв'язки із РФ (виключно на папері — прим. ред.) були розірвані із закриттям угоди, планує відновити торги на американській біржі «Nasdaq». Особисто Волож прагне залучити нові інвестиції, зокрема німецькі, шведські, британські та фінляндські.
«Вторговані від продажу російського бізнесу кошти ми спрямуємо на розвиток чотирьох проєктів, ключовим із яких стане інфраструктура штучного інтелекту. Зараз наша компанія вже володіє дата-центром у Фінляндії, в якому знаходиться найпотужніший комерційно доступний суперкомп'ютер на сотні гігават в Європі. І це тільки початок великої діяльності у Балтійсько-Скандинавському регіоні. Уряд Фінляндії неабияк зацікавлений у нашому проєкті», — додав російський олігарх.
А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», уряд Катару вклав мільярди доларів у російську економіку. Інвестиції в кремлівський режим від арабської держави у Перській затоці сягнули $13 мільярдів.