Created with Sketch.

Корупційні схеми в Опішнянській ОТГ

24.01.2022, 10:35

Як Микола Різник прихистив у себе сумнівного підрядника

Загальновідомо, що суми "відкатів" за роботу з бюджетними коштами складають 20-25 %.

Останній Бастіон неодноразово звертав увагу на корупцію в Опішнянській ОТГ та розкрадання бюджетних коштів керівництвом громади.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ, підозрюваний в отриманні хабаря, та інших корупційних злочинах.

Нагадаємо, що 24 липня 2019 року було викрито на хабарі голову Опішнянської ОТГ. Миколу Різника затримали під час одержання 12 тисяч гривень хабаря від місцевого підприємця.

Різника було затримано безпосередньо під час вчинення злочину.

Правоохоронці заявили, що голова Опішнянської ОТГ отримав «винагороду» від приватного підприємця за укладення договору про добровільне відшкодування збитків за фактичне користування земельною ділянкою, виділеною під розміщення шиномонтажу.

Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 Різника Миколу Миколайовича, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування. Кримінальне провадження було закрито.

Прокуратурою було подано апеляційну скаргу на дану ухвалу суду. 30 листопада 2021 року Апеляційним судом було відкрито апеляційне провадження у даній справі. Судове засідання у даній справі має відбутися 14 лютого 2022 року.

Ми не впевненні у достовірності висловлювань Миколи Різника та Олексія Сердюкова про те, що вони все “вирішили” у Апеляційному суді. Знімальна група "Останнього Бастіону" буде присутня під час розгляду даної справи Полтавським апеляційним судом.

Але це не єдине кримінальне провадження щодо Миколи Різника.

У вересні 2021 року Полтавська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження стосовно голови Опішнянської громади Миколи Різника.

Миколу Різника звинувачують у підробці документів.

У Полтавській обласній державній адміністрації з цього приводу заявили, що під час подачі проекту від громади, щоб отримати державне фінансування з фонду регіонального розвитку на ремонт школи, Різник підробив експертний звіт щодо розгляду кошторису. На рівні області, де проект проходив попередню оцінку, це помітили та звернулися до правоохоронців.

Тоді Полтавська обласна прокуратура внесла відомості до ЄРДР за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення).

Торік Останній Бастіон вже проводив перевірку діяльності Миколи Різника на посаді голови Опішнянської ОТГ.  Нам вдалося встановити, що своїми діями Микола Різник та наближені до нього люди ніяк не сприяють встановленню порядку в об'єднаній територіальній громаді.  Різник продовжує розділяти жителів громади на «своїх» та «чужих». Погодьмось, це не та стратегія, якої так потребує стартовий етап становлення нового формату місцевого самоуправління.

Наявність двох кримінальних проваджень аж ніяк не вплинула на методи управління Миколи Різника.

У вересні 2021 року Виконавчим комітетом Опішнянської селищної ради було оголошено про проведення закупівлі : “Капітальний ремонт проїзної частини по вул. Перемоги (на ділянці від будинку № 12 до вул Свято-Михайлівська) з ремонтом комплексу споруд дощової каналізації в смт. Опішня Полтавського району Полтавської області”.

Очікувана вартість закупівлі складала  2 634 586,80 грн.

В закупівлі взяли участь дві компанії : ТОВ “Будівельник 2016” та ТОВ “КВА”.

Але щось пішло не так і дану закупівельну процедуру було скасовано. Це можна пов'язати з тим, що хтось з учасників закупівельної процедури вирішив різко знизити цінову пропозицію (пропозиції учасників закупівлі були на 400 000 нижчими за очікувану вартість).

28 вересня 2021 року було повторно оголошено про проведення закупівлі.

В закупівлі знову взяли участь дві компанії : ТОВ “Будівельник 2016” та ТОВ “КВА”.

Перемогу в закупівельній процедурі здобуло ТОВ “Будівельник 2016” з ціновою пропозицією 2 629 945,70 грн, що на 5000 грн менше від очікуваної вартості закупівлі.

ТОВ "КВА" пов'язують з депутатом Полтавської обласної ради від партії "За Майбутнє" Олексієм Матюшенком. Про нього ми розповімо в наших наступних розслідуваннях.

Цікаво, що ТОВ “Будівельник 2016” є постійним підрядником в Опішні. З 2020 року підприємство 10 разів брало участь в закупівельних процедурах оголошених  Виконавчим комітетом Опішнянської селищної ради, та отримало перемогу в 8 закупівлях. Загальна сума укладених контрактів складає 6 447 741 грн. Лише одного разу в закупівельній процедурі перемогу вдалося здобути конкуренту ТОВ “Будівельник 2016”, але вартість закупівлі складала 259 000 грн., у всіх інших випадках перемогу здобувало ТОВ “Будівельник 2016”.

Власниками ТОВ “Будівельник 2016” є мешканець Котелевського району Григорій Ашотович Хачатурян (75 %) та мешканець Полтави Олександр Олександрович Корнієнко (25 %), керує підприємством Вітвіцький Костянтин Едуардович.

Григорій Хачатурян та Костянтин Вітвіцький

ТОВ “Будівельник 2016” вже ставало фігурантом корупційних схем.

У 2018 році в Полтаві почали ремонтувати вулицю Пушкарівську, але не встигли через «прихід зими». Перші спроби капітального ремонту даної вулиці були у 2018 році. Тоді він мав коштувати 3 916 270 гривень. Договір полтавське УЖКГ підписало з ТОВ “БУДІВЕЛЬНИК 2016”. Фірма почала роботи, але завершити їх не встигла, бо почалася зима. Тому обсяги ремонту зменшили до 226 410 гривень. Частину робіт виконали: дістали бордюри, робили під них траншеї, оновили частину дороги для пішоходів.

У 2019 році ЖКГ проводить другі торги, де підписує договір з тією ж фірмою, але вартість ремонту змінюється і сягає вже 7 010 112 гривень. Порівнявши технічне завдання першого тендеру – вже виконані роботи і нове завдання другого тендеру, ми виявили, що більша частина документу повторюється. Тобто ці роботи вже виконали за документацією, але вписали їх знову і планують повторно витратити на них бюджетні кошти.

При цьому, зважаючи на стан вулиці можна зробити висновок, що частину цих робіт насправді не робили, але вписали у звіт як завершені. Тобто, більша частина документу має недостовірну інформацію.

Саме це раніше було приводом для відкриття декількох кримінальних справ стосовно ТОВ “БУДІВЕЛЬНИК 2016” та керівництва полтавського УЖКГ. У цих справах мова йшла про умисне внесення недостовірних відомостей про дати та строки виконання капітальних ремонтів, актів приймання виконаних робіт, довідок про вартість виконаних робіт та інших документів, які стосуються виконання договорів.

До цього ТОВ “БУДІВЕЛЬНИК 2016” вже було фігурантом кримінального провадження.

В СУ ГУ Національної поліції в Полтавській області знаходилося кримінальне провадження № 42016170000000251 від 25.08.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого за ч.2 ст. 364, ч. 1ст. 366 КК України .

За даними слідства, службові особи комітету з конкурсних торгів Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, під час проведення тендеру на закупівлю послуг з утримання вулично-дорожньої мережі міста відхилили більш економічно вигідну пропозицію комунального підприємства Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця Полтавської міської ради, що завдало тяжких наслідків охоронюваним законом громадським інтересам та інтересам юридичної особи.

Службові особи Управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради, зловживаючи службовим становищем, з метою особистого збагачення, вступивши у злочинну змову із посадовими особами ТОВ Будівельник - 2016 та ПП "ТЕХАГРОСЕРВІС" (належить Григорію Хачатуряну) , здійснили розкрадання державних коштів місцевого бюджету в особливо великих розмірах під час проведення капітального ремонту доріг в місті Полтава, шляхом подання недостовірних відомостей до тендерної документації, за допомогою яких було визначено переможця тендеру - ТОВ Будівельник - 2016 за предметом закупівлі - капітальний ремонт доріг в м. Полтава та подальшого внесення недостовірних відомостей до офіційних документів, а саме: проектно-кошторисної документації, дефектних актів, договорів, відомостей ресурсів, актів виконаних робіт (форми КБ2-в, КБ3 та розрахунків загальновиробничих витрат до них, прибуткових (видаткових) накладних, актів прийому-передачі, довіреностей, податкових накладних, рахунків-фактур, платіжних доручень, товарно-транспортних накладних, документів щодо придбання матеріалів (робіт, послуг), які використовувались під час придбання товару, підтвердження його походження та вартості, а також об'єму фактично виконаних робіт.

Як встановлено в ході досудового розслідування, у 2016 році на рахунок ТОВ Будівельник-2016 з державного бюджету перераховано грошові кошти в сумі 30,4 млн. грн., значна їх частина - близько 22,5 млн. грн., перераховано на рахунок ПП "ТЕХАГРОСЕРВІС" .

Також слідчим відділом Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області розслідується кримінальне провадження за 42019171010000011 від 22.01.2019 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 КК України, в якому просила надати тимчасовий доступ до документів щодо фінансово-господарських взаємовідносин між УЖКГ ВК Полтавської міської ради з ТОВ Будівельник-2016, щодо укладання договору №12 від 12.12.2018 та виконання робіт по об'єкту Капітальний ремонт вулиці Кучеренка (від вул. Баленка до бульв. Нестерова) у м. Полтава.

Слідством було встановлено, що службові особи УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради діючи умисно, внесли недостовірні відомості про дату та строк виконання капітального ремонту вул. Кучеренка у м. Полтаві до дефектного акту, акту приймання виконаних робіт, довідки про вартість виконаних робіт та інших документів, які стосуються виконання договору № 12 від 12.12.2018.

Але дані кримінальні провадження так і не дійшли до свого логічного завершення, підозри в кримінальних провадженнях вручені не були і вироків суду щодо фігурантів немає.

Це й дозволило ТОВ “БУДІВЕЛЬНИК 2016” продовжувати свою діяльність та далі освоювати бюджетні кошти.

Щоправда, ТОВ “БУДІВЕЛЬНИК 2016” почало менше співпрацювати з  УЖКГ ВК Полтавської міської ради, певно не витримавши наростаючої конкуренції, але підприємство це сповна компенсує в Опішні, де конкуренції для них не існує.

Але і в Полтаві для  ТОВ “БУДІВЕЛЬНИК 2016” не все втрачено.

7 жовтня ТОВ “Будівельник 2016” підписало з Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради договір на Капітальний ремонт вулиці Ювілейна (від вул. Юрія Тимошенка ("Тарапуньки") до вул. Світанкова). В даній закупівлі їм вдалося перемогти основного підрядника Полтавської міської ради ТОВ “Асфер Груп”. Фактично, за 5 мільйонів гривень ТОВ “БУДІВЕЛЬНИК 2016” здійснить ремонт проїзду до лазні, яку будує родина Олександра Мамая в кінці вул. Світанкової.

Правоохоронним органам слід звернути увагу на діяльність ТОВ “Будівельник 2016” в Опішнянській ОТГ, адже непокараність за попередні злочини аж ніяк не сприяє виправленню злочинців. Слід провести ретельну перевірку робіт, які ТОВ “Будівельник 2016” виконувало в Опішні та порівняти реально виконані роботи з тими, що були зазначені в актах виконаних робіт підписаних замовником.

Останній Бастіон продовжує ретельно слідкувати за діяльністю Різника, Мустафаєва та інших посадових осіб Опішнянської селищної ради. Не слід будувати ілюзій про те, що їх протиправна діяльність залишиться поза полем зору громадськості. Рано чи пізно відповідальність настане для всіх.

Останній Бастіон звертається до ГУНП в Полтавській області, Полтавської обласної прокуратури, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України та вимагає невідкладно внести до ЄРДР відомості про кримінальні правопорушення, вчинені посадовими особами Опішнянської селищної ради та Полтавської міської ради, оскільки інформація, викладена в даному матеріалі, свідчить про вчинення посадовими особами Опішнянської селищної ради Зіньківського району Полтавської області та посадовими особами Полтавської міської ради кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки),  ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України  (Службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені в особливо великих розмірах організованою групою).
   

Читайте також
Прокурор, який привласнив 8 кілограмів золота, мобілізувався і просить зупинити суд
Кримінал
Сину нардепа оголосили підозру в розкраданні бюджетних коштів, - ДБР
Кримінал
Градизькому селищному голові оголосили нову підозру
Кримінал
Нардепа Віктора Бондаря затримали за розкрадання коштів «Укрзалізниці»
Кримінал
Корупційні схеми Сергія Лещенка
Опінії
Як Чернишов грабує Україну
Політика