На цей раз ціллю стала область, розташована на відстані понад 58 000 світлових років від ядра галактики. Дослідники вивчають отримані фото.
Попередні результати спостережень вже оприлюднені у галузевому виданні Astronomical Journal. Вдалося зробити знімки всередині двох молекулярних хмар, відомих як хмари Діґеля 1 і 2 для з'ясування процесу зіркоутворення у зовнішньому колі Чумацького Шляху.
Завдяки своїй високій чутливості та чіткому дозволу космічна обсерваторія «Джеймс Вебб» змогла зафіксувати області, де розташовані зоряні скупчення, які переживають спалахи зіркоутворення. Окремі деталі, виявлені цими знімками, включають такі компоненти скупчень, як дуже молоді протозорі, зіркові витікання та джети, а також характерні структури газових хмар.
«На знімку області 2S ми виявили головне скупчення, що світиться, бо там безліч зірок, які недавно утворилися. Ця «щільнозаселена» молодими світилами область дуже активна. Декілька зірок, що знаходяться в ній, випускають протяжні струмені речовини вздовж своїх полюсів. Зроблені телескопом фото, — лише відправна точка для нашої команди», — прокоментували ситуацію астрономи.
У майбутньому вони мають намір повернутися до вивчення цього аванпосту Чумацького Шляху, щоби знайти відповіді на безліч поточних питань, у тому числі щодо відносної кількості зірок різних мас у зоряних скупченнях цього регіону. Нові спостереження допоможуть астрономам зрозуміти, як певне середовище може проводити різні типи світил під час формування.
Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що сонячний зонд «Parker» встановив рекорд у космосі. Йому вдалося облетіти нашу систему за рекордні показники.