Created with Sketch.

Чорна діра, що поглинає матерію з екстремальною швидкістю, не вигадка

08.11.2024, 06:09
Фото: Anadolu Ajansı

Астрономи відкрили найшвидший колапсар у ранньому Всесвіті. Він виник майже через 1,5 мільярда років після так званого «Великого вибуху».

Приголомшливі відомості виклали фахівці з Міжнародної обсерваторії Gemini/NSF NOIRLab та Асоціації університетів із досліджень у галузі астрономії (США). Наголошено, що виявлена чорна діра поглинає матерію у 40 разів швидше за можливий показник.

Астрономи дали надмасивному космічному тілу назву — LID-568, — воно перебувало в осерді галактики. Дослідники зауважують, що виявлена чорна діра не тільки занадто велика для свого юного віку, а ще й поїдає довколишні об'єкти у десятки разів інтенсивніше за подібних їй колапсарів.

«Для свого дослідження ми використали космічний телескоп імені Джеймса Вебба. Результати розривають нові можливості для вивчення походження надмасивних чорних дір, які могли сформуватися, як із легких зерен, що виникли після колапсу перших зірок, так і з важких газових хмар», — коментують науковці.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, як нещодавно астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику. Міжнародній команді науковців уперше вдалося знайти унікальне свідчення процесу поглинання небесних тіл найбілішим карликом.

Читайте також
Науковці з'ясували, чому на холодному Марсі зникли річки й озера
Життя
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» оглянув край Чумацького Шляху
Життя
Де знаходиться колиска людства?
Життя
Супутник «Джеймс Вебб» знайшов планету, куди могли б переселитися люди
Життя
8 квітня 2024 року відбудеться повне сонячне затемнення
Життя
Науковці виявили найяскравішу чорну діру у всесвіті
Життя