Віддаленому від Землі космічному тілу дали кодову назву LHS 1140b. Ця екзопланета може мати глобальний водяний океан і атмосферу з азоту.
Про проривну знахідку інфрачервоного космічного телескопа «Джеймс Вебб» повідомила міжнародна команда астрофізиків. Результати свого дослідження вони оприлюднили на шпальтах видання arXiv.org, передає медіаагенція «Останній Бастіон».
Керівник групи доктор наук Маріо Даміано із Лабораторії реактивного руху NASA наголосив на тому, що вказана екзопланета — новий кандидат для заселення людьми, яка обертається навколо червоного карлика M4.5V вагою 0,18 маси Сонця. Дослідники проаналізували спектроскопічні дані спостережень «Джеймса Вебба» за атмосферою об'єкта LHS 1140b, отримані ще торік у липні.
У системі цього космічного тіла, розташованого за 48,8 світлового року від Сонця, знаходяться дві екзопланети: LHS 1140a та LHS 1140c (ця друга є теплою суперземлею із масою близько двох земних і середньою температурою 420 кельвін). Що ж стосується LHS 1140b, то вона має вагу 5,6 маси Землі, радіус — 1,73 радіуса Землі, інсоляцію на рівні 0,42 від земної та середню температуру 226 кельвін.
«Наведені дані дозволяють дійти висновку, що виявлена екзопланета входить у живу для більшості біологічних істот зону. У спектрі немає свідчень наявності метану або вуглекислого газу, що не доводить факту атмосфери, багату на водень і з висотними хмарами або фотохімічним серпанком. Версія азотної атмосфери без слідів поглинання іншими молекулами також є малоймовірною. Правдоподібним поясненням низької щільності LHS 1140b є багата водою (до 10% від маси планети) оболонка і атмосфера із можливим переважанням молекулярного азоту, водяної пари та вуглекислоти», — йдеться у дослідженні.
Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб. В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню.