"Ми збираємося зробити все можливе, щоб Україна перемогла цього року", - генерал Бен Ходжес
За наявності ракет далекого радіуса дії Україна може звільнити Крим до кінця літа, а Донбас – наступного року чи навіть раніше.
Про це в коментарі Укрінформу сказав екскомандувач військ США в Європі генерал Бен Ходжес, передає медіа агенція "Останній Бастіон".
На його переконання, "цілком можливо принаймні те, що Україна звільнить Крим до кінця літа".
Але за умови, якщо партнери нададуть необхідну зброю, передусім високоточну зброю великого радіуса дії.
ЗСУ повинні мати можливість стріляти на 150-300 кілометрів, і щоб ракета впала рівно в ціль, тоді російський чорноморський флот просто змушений буде залишити півострів, сказав генерал.
Ходжес назвав Крим "вирішальним місцем", тоді як Донбас – просто "важливим". Україна не буде в безпеці, поки росія утримує півострів. Зокрема, Україна не зможе відновити цілком економіку, поки рф утримує Крим. Він пояснив, що допоки росіяни в Криму, Україна не зможе використовувати порт Маріуполя. І навіть в Одесі стоять 140 суден, які чекають на можливість вийти з порту, але не можуть.
На його переконання, тим, що змінить правила гри, gamechanger, стане не якась специфічна зброя, будь-то танки або літаки, а ухвалення партнерами рішення, що Україна має перемогти. Щодо танків, Україна має у розпорядженні власні, ті, що захопила в російської армії, а згодом і західні. ЗСУ все це використовує дуже добре, і танки допоможуть ізолювати Крим.
Ходжес дістав мапу та на ній продемонстрував кореспондентові, як він бачить ситуацію на полі бою. На його погляд, тримаючи російські сили навколо Бахмута, ЗСУ можуть ізолювати Крим.
За словами Ходжеса, наразі Україна має ракети, які можуть влучити в ціль не більше ніж на 90 км.
Екскомандувач Центральним командуванням США Девід Петреус заявив, що Збройні сили України зможуть відкинути російські війська ще далі вже влітку, але це залежатиме від постачання зброї та стратегії. заявив, - повідомляє CNN.
«Для успіху буде потрібна успішна загальновійськова війна – взаємодоповнювальний підхід, за якого кілька видів бойових одиниць підтримують один одного», – йдеться у заяві.
«Якщо перерізати його, то можна буде розпочати ізоляцію Криму, можна буде зменшити його як вузол матеріально-технічного забезпечення, а потім можна розділити російські сили. І тоді, якщо зруйнувати міст через Керченську протоку, то справді росіян ізолюють», – додав він.
Петреус сказав, що якщо цей сценарій спрацює, у поєднанні зі зброєю великої дальності для високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS, на війні буде зовсім інша динаміка.
Якщо російські втрати продовжать накопичуватись, у якийсь момент Кремль повинен буде визнати, що ця війна нестійка на полі бою. І якщо світ продовжить посилювати економічний, фінансовий та експортний контроль, то ситуація стане ще більш нестійкою.
Екскомандувач США додав, що українські військові зможуть досягти таких загальновійськових ефектів, яких не досягли росіяни.
Нагадаємо, що Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підтвердив, що його держава надасть Україні зброю великої дальності.
Його заяву цитує пресцентр Мюнхенської безпекової конференції.
"Велика Британія стане першою країною, яка надасть Україні зброю великої дальності", - йдеться у заяві Сунака.
Державний секретар США Ентоні Блінкен на Мюнхенській безпековій конференції підкреслив, що важливим є те, що Україна бореться за своє майбутнє та за свою землю.
"Ми не маємо ні краплини сумніву у перемозі України й на те є причини. Попри всю допомогу, яку ми надаємо, важливим є те, що Україна бореться за свою територію, за своє майбутнє, за свою землю, а росіяни цього не роблять – це і є унікальною причиною, чому ми не сумніваємося", - пояснив державний секретар США.
Проте, в України можуть виникнути проблеми з постачанням танків.
Міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що лише після ухвалення політичного рішення про постачання Україні танків багато країн дізналися про реальний стан справ з їхньою технікою.
Про це він сказав в інтерв’ю Spiegel.
"Політичне рішення, безумовно, існує. Але багато країн виявляють, що їхні армії не мають оперативних танків, які можна було б поставити. Політики відправили своїх військових на склади і виявили, що їхні танки не готові або не відремонтовані для доставки в Україну. Або що на ремонт гармат чи силової установки знадобиться певний час. Ви знаєте ці проблеми з оперативною готовністю у Бундесвері. В інших країнах ситуація не відрізняється" - пояснив він.
За словами Воллеса, країни НАТО з болем усвідомили, що їх армії за останні 30 років значно ослабли.
"Існують цифри, скільки танків має кожна країна. Але є реальність, яка говорить нам, що дуже мало з них придатні до експлуатації. Навіть 14 танків Challenger для України ми не брали зі складів, де вони зберігалися, вони були зняті з бойового чергування. Зрештою, політика прийняла рішення. Але потім прийшла перевірка реальністю. Це саме те, де ми зараз перебуваємо" - сказав міністр.
При цьому, за його словами, це стосується не лише танків, а й боєприпасів та іншої техніки.
Однак Воллес запевнив, що танки надійдуть в Україну, хай це і займе більше часу.
"Ми повинні дати іншим партнерам трохи більше часу. Вимикач переключився, і це важливо на даний момент. Одна з причин - це військове значення рішення щодо танків для перебігу війни. Ми повинні бути чесними щодо цього. Танки не є диво-зброєю для негайної перемоги у війні. Звичайно, вони явно ефективніші за російські танки. Але окрім цього, зелене світло для Challenger або Leopard було надзвичайно важливим знаком для України" - заявив він.
"Завдяки сучасним танкам ми даємо можливість Україні краще позиціонувати себе у військовому плані і наблизитися до стандартів НАТО щодо ведення війни. Для цього ми, німці, американці чи поляки, зараз тренуємо українських солдатів. У короткостроковій перспективі це не змінить хід війни. Але в середньостроковій перспективі це надзвичайно важливо" - пояснив міністр.