Сири брі та камамбер можуть зникнути через вимирання штамів плісняви

14 березня, 12:39
Сири брі та камамбер можуть зникнути через вимирання штамів плісняви

Науковці попередили: популярний елітний молочний продукт невдовзі щезнуть із прилавків. Покупцям слід готуватися до неминучого.

Невтішні відомості для сиролюбів виклав Національний центр наукових досліджень Франції. Зазначається, що масове виробництво за минулі чотири десятиліття практично призвело до вимирання грибкових культур.

Під загрозою опинилися камамбер, брі та всі сорти блакитних сирів. Генетична різноманітність плісняви цих сортів скоротилася до критичного рівня, а єдиний спосіб розв'язати проблему — запровадження у виробництво нових генів і грибків.

«Ми переконані, що таке рішення врятує сирну промисловість. Однак готовий продукт може відійти від сталого «золотого стандарту», який панує рикну понад 100 років. Швидше за все, покупцям доведеться звикати до нового смаку, кольору та текстури», — заявили французькі науковці.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що деякі види бактерій у кишківнику пов'язані з облисінням. Захворювання може виявитися раптово і частіше виникає у генетично схильних до цього осіб.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Вірус, який поширюється крихітною комахою, руйнує какао-дерева у Західній Африці. Це може серйозно вплинути на улюблені ласощі.
05 травня, 18:49
Життя
Придивіться до світлини, що ви бачите? — Ні, вам не привиділося, на устриці справді вигравіювано логотип виробника!
02 травня, 21:49
Економіка
Вітчизняні господарства на 13% збільшили ринкову вартість буряка і тепер 1 кілограм коштує не менше 11-14 гривень.
21.02.2022, 07:48
Економіка
Власники вітчизняних торговельних мереж значно збільшили націнку на хліб у зв'язку з запровадженням держрегулювання.
26.01.2022, 07:42
Економіка
Істотний дефіцит свинини українського виробництва не відбився на загальному рівні споживання цього виду м'яса.
07.01.2022, 07:01
Економіка
За теперішньої вартості газу, заводи не в змозі виробляти хліб і продавати його за встановленими роздрібними торговцями ​цінами.
28.12.2021, 14:00