Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
Скажімо, своєрідний полтавський розпис, майстриня якого Лідія Орел розповіла про декоративно-прикладне мистецтво у виставковій залі Гадяцького історико-краєзнавчого музею. Відповідний фотозвіт події оприлюднила пресслужба закладу.
Цього тижня у музеї відбулося відкриття виставки під назвою «Квітка-душа», автором якої і є пані Лідія. Серед присутніх — переважно студентська молодь і викладачі фахового коледжу культури та мистецтв, а також гадяччани, яких цікавить народна спадщина й традиції.
«Присутні із цікавістю, ба навіть дитячою допитливістю дослухалися до життєдайного слова авторки, справжньої патріотки рідної землі, збирачки та продовжувачки художніх, декоративних і етнографічних традицій краю. Щиро вдячні Лідії Орел за цікаві миті спілкування, натхнення і мотивації! Ми планували цю виставку рік і щасливі, що нарешті вона втілилася у життя», — прокоментували подію музейники.
А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», днями у Лубенській галереї мистецтв відкрилася тематична виставка «Зимовий сонет». Справжня краса лікує наші душі у складний час для України, дарма, що не всі розуміють її сенс.