Created with Sketch.

Лукашенко хоче розмістити на кордоні з Україною російські ЗРК С-400

13.09.2021, 16:28
Лукашенко та путін
Фото: Reuters

Олександр Лукашенко заявив про наміри розмістити на кордоні з Україною зенітно-ракетні комплекси C-400, які Мінськ планує отримати з Росії.

Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, заявив про наміри розмістити на кордоні Білорусі з Україною зенітно-ракетні комплекси C-400, які Мінськ планує отримати з Росії.

Про це йдеться у відео, поширеному білоруською офіційною інформагенцією «Белта».

«Зараз у нас повністю комплексами С-300 перекритий периметр на західному напрямку. Але, як ви знаєте, у нас додався і південний напрямок. Ми з білоруськими генералами і росіянами обговорювали цю тему. Нас починають з півдня підігрівати… Ми повинні готуватися – 1200 кілометрів кордону з Україною, тому нам доведеться закривати і цей периметр. Йдеться про те, що С-400 нам будуть потрібні», – заявив Лукашенко.

9 вересня путін і Лукашенко мали багатогодинну зустріч у Москві. Згідно з офіційним повідомленням, сторони погодили 28 «дорожніх карт» інтеграції Росії та Білорусі.

За словами Лукашенка, вони з Путіним погодили список озброєння, який Білорусь отримає до 2025 року.

“Це близько десятка літаків, частину яких ми вже отримали, кілька десятків вертольотів, Тор-М2… Це свідчить про те, що і ми, і РФ дуже серйозно сприймаємо західний напрямок, де ми безпосередньо межуємо з військами НАТО”, – заявив Лукашенко.

У Росії та Білорусі до 16 вересня триватимуть військові навчання «Захід-2021», які можуть стати чи не найбільшими в Європі за десятки років. У навчаннях беруть участь 200 тисяч військовослужбовців, вони викликали занепокоєння в НАТО. Північноатлантичний альянс стверджує, що Кремль відмовився прийняти спостерігачів, хоч це передбачено міжнародним договором. 

Читайте також
Військова освіта під час війни
Війна
Якою буде наша армія після війни?
Опінії
Фінські міни знову лежатимуть на шляху мінських фінів
Війна
Президентська гвардія дронів
Опінії
«Жах» і «пограбування»
Політика
Чи є «червоні лінії» у справі угоди про корисні копалини?
Опінії