Created with Sketch.

Людина живе не у вакуумі, але в соціумі

05.06.2023, 17:27
Фото: Facebook

Згідно з соціальним натуралізмом, людина (Homo sapiens) є істотою, яка здатна жити за законами соціальної природи. Все інше – від лукавого.

В Аристотеля є така дефініція – «Kai hoti ho anthrõpos phusei politikon zõon». Тобто, у перекладі: «Людина, за природою, є істота суспільна».

Про що це говорить? Про те, що суспільне для людини є природним середовищем проживання, і взаємодія з цим середовищем проходить у ритмі її людського життя.

Як уже зазначалося на самому мпочатку, людина живе не в вакуумі, а у соціумі. Відповідно має не переходити тих рамок, які присутні в цьому соціумі.

Це взагалі стосується і всього світоустрою. Адже рамки є складовими поняттями космосу, які саме цим і відрізняють його від хаосу.

Якщо ж людина не хоче перебувати в рамках данного соціуму (наприклад, не хоче дотримуватися етичних норм) – вона може вільно змінити данний соціум на більш для неї привабливий. Одним із консервативних принципів визначення людини є те, що вона є породженням конкретної культури конкретного суспільства.

Все інше нахабна ліберальна брехня. Бо поза межами людського суспільства та його норм, згідно того ж Аристотеля, можуть жити або боги, або тварини.

Якщо ж хтось не схожий на Бога, який зійшов до нас з Олімпу і перебуває в нашому суспільстві, і не дотримується наших норм, – то ключ до його розуміння слід шукати у вивченні рефлексій тваринного світу. Бо, як кажуть науковці, нормативність соціальної поведінки безпосередньо пов'язана із рольовими функціями людини у суспільстві й відповідно визначають його статус.

Читайте також
Ми є народ, якого правди сила ніким звойована ще не була
Опінії
Нігілізм, як історичне звершення своєї епохи Фрідріх Ніцше пов'язує саме з гаслом - «Бог мертвий»
Життя
Юдеохристиянину байдуже ким бути — рабом чи вільним
Історія
Економіка vs етика: світоглядні виклики у сучасному світі
Економіка
7 моральних принципів самурая
Історія
Варіативне майбутнє формуємо ми тут і зараз
Політика