Погіршення ситуації на континенті загострюється через вторгнення росії в Україну.
Майже 900 000 людей у Європі були бездомними минулого року, свідчить новий звіт. Ця тенденція була ще більше посилена війною в Україні. У Німеччині у 2022 році було зареєстровано 84,5 тис. бездомних, а в Іспанії їх було понад 28,5 тис.
Висновки зібрані Європейською федерацією національних організацій, що працюють з бездомними (FEANTSA) і Фондом Аббе П’єра, у своєму новому звіті під назвою «Погане житло в Європі».
Дослідження викликає тривогу щодо неналежних умов, таких як перенаселеність, цвіль, вогкість, забруднення та погані санітарні умови, які впливають на найбідніші верстви населення, закріплюючи соціальну відчуженість.
Відсутність вичерпних даних, зібраних за допомогою загальної методології, ускладнює отримання точної картини бездомності в Європейському Союзі, попереджають організації. Оцінка 895 000 бездомних була визначена на основі даних, наданих національними та місцевими органами влади.
«Це збільшення на 30% порівняно з останньою оцінкою у 2018 році, а за десять років до цього кількість уже зросла на 70%», — сказала Рут Оуен, заступник директора FEANTSA.
У 2022 році в Барселоні було зареєстровано рівно 1063 безхатченки, що лише за рік збільшилося на 19%. У Парижі 69% із 2598 бездомних живуть у таких умовах понад рік.
Погіршення ситуації на континенті загострюється через вторгнення росії в Україну. Різноманітні наслідки також включають рекордні ціни на енергоносії та стабільно високу інфляцію. Економічний вплив, сказав Оуен, відчують як бездомні, так і соціальні служби, які щодня їх підтримують.
За ініціативи уряду Португалії в червні 2021 року ЄС створив Європейську платформу боротьби з бездомністю з метою викорінення цього явища до 2030 року. Платформа створила робочу групу для мобілізації ресурсів, наданих Комісією ЄС і Радою Європи, і підтримки політичних програм соціальної інтеграції.
Згідно зі звітом, лише три з 27 країн-членів ЄС досягли помітного прогресу у боротьбі з бездомністю та досягли «незначного зниження» кількості бездомних: Фінляндія, Данія та Австрія.
Ці країни застосовують так звану стратегію «житло першочергово», яка передбачає надання житла як першого кроку перед підтримкою доступу до послуг охорони здоров’я та освіти.
Наступного року Європейська платформа боротьби з бездомністю, яку нині очолює колишній прем’єр-міністр Бельгії Ів Летерм, розпочне серію заходів для покращення якості досліджень у кількох містах Європи, зокрема пілотний проєкт із підрахунку бездомних на основі загальної методології.