Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
Результати свого дослідження виклали на шпальтах галузевого видання Social Psychiatry & Psychiatric Epidemiology, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Доведено, що на когнітивний розвиток мозку підлітків доволі суттєво впливають різні мобільні пристрої.
Так, діти віком 10-11 років, які проводили багато часу перед екранами, на 2 роки пізніше, але частіше зустрічаються маніакальні симптоми. Серед прикладів поведінки, котра може бути ознакою розладів біполярного спектра, названо: патологічне відволікання; підвищену самооцінку; розлад думок; відсутність зосередження; надмірну імпульсивність тощо.
«У рамках нашого проєкту оцінювалося, скільки часу у перший рік учасники щодня проводили перед екранами, включаючи використання соціальних мереж, надсилання повідомлень і відеодзвінки за допомогою ґаджетів, відеоігри, перегляд телевізора й відеоконтенту. За 2 роки діти, що підросли, протестували на наявність маніакальних симптомів за допомогою спеціалізованого опитувальника «7 Up Mania».
Свої результати ми проаналізували за допомогою методу лінійної регресії, роблячи поправки на демографічні фактори, ознаки депресії та маніакальності. Варто підкреслити, що надмірне захоплення соцмережами та комп'ютерними іграми, а також зменшення тривалості сну, вкрай негативно впливають на розвиток підлітків», — прокоментували ситуацію медики.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що без мобільного інтернету люди стають щасливішими. Своєю чергою, варто наголосити, що періодичне (тривале) відключення ґаджетів покращує людську психіку.