На глибину понад три метри проходять лише зелені та сині промені світла, тому людська кров видається зеленою, хоча такою не є.
Слід пам'ятати, що колір – це ніщо інше, як якісна суб'єктивна характеристика електромагнітного випромінювання оптичного діапазону.
Поглинання кольору у воді безпосередньо залежить від довжини хвилі: чим більше довжина, тим вище поглинання:
Навіть у дуже прозорих океанічних водах, віддалених від берега, менше 25% сонячного світла, що потрапляє на поверхню води, проникатиме глибше ніж на 10-15 метрів.
А глибини 100 метрів досягне менше ніж 1% сонячного світла, яке потрапляє на поверхню води, натомість у прісноводних водоймах втрата світла своїх барв ще сильніша.
Також додамо, колір суб'єктивний лише щодо сприйняття органами зору різних видів істот, які можуть бачити різний діапазон цього цілком об'єктивного електромагнітного випромінювання, яке здатне "проникати", як і будь-яке інше випромінювання, залежно від довжини хвилі та провідності середовища.
Однак медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що цьогоріч західні науковці відкрили новий тип квантової заплутаності.