Created with Sketch.

Морський фронт російсько-української війни

20 травня, 13:45

Українські захисники поступово крок за кроком відвойовують позиції держави в акваторії Азовського і Чорного морів. Ворогу стає непереливки.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Давайте крім сухопутного фронту, проаналізуємо фронт морський. Як там справи у «великої морської держави», як там «Чорне море за три дні» та як там російські порти?

А от як: днями Служба Безпеки ще раз довела, що росіяни не здатні захистити свої порти. Про це свідчить велика кількість прильотів за одну ніч з 16-го на 17-те травня по російських військово-логістичних об'єктах, розташованих у Криму та на російському узбережжі Чорного моря.

СБУ та ГУР МО спільно запалили «бавовну» у Севастопольській бухті. Крім того, підлеглі Василя Малюка знову підірвали Туапсинський НПЗ у Краснодарському краї.

Все, що залишається росіянам — ховати військові кораблі у глибині портів за цивільними суднами. Кремль раніше заявляв про своє домінування у Чорному морі, зараз там можуть про нього забути.

Українські дрони раз за разом доводять, хто насправді домінує у битві за море.

Збільшується і перелік цілей. Наприклад, у Севастополі прилетіло по електропідстанції «Севастопольська», що призвело до відключень електроенергії.

Втім, все ж таки НПЗ залишаються одним із ключових об'єктів, які атакують наші дрони. СБУ системно реалізує детально прораховану стратегію з руйнування ключової галузі країни-бензоколонки.

Так дрони вже вдруге за рік «завітали» на Туапсинський НПЗ, який росіяни почали відновлювати, а після серії нових вибухів доведеться починати ремонт заново. Всього ж прильотів по російських НПЗ було зо два десятки!

Крім того, останнім часом є все більше розуміння, що ППО — один з ключових факторів цієї війни. РФ змушена прикривати сотні об'єктів в тилу, які є цілями дронів і кожна масована атака дронами впливає на кількість ППО на фронті — ворог змушений перекидати його у тил.

У морському протистоянні ще можна згадати про «зерновий коридор», який Україна собі забезпечує самостійно; експорт через порти Одеської області повернувся на довоєнний рівень. І це знову ж таки заслуга дронів СБУ (як морських, так і повітряних), які є найкращими гарантами як«коридору», так і в цілому безпекової ситуації на Чорному морі.

Читайте також
Завдяки російській допомозі КНДР нарощуватиме ядерні сили «без обмежень»
Світ
Священні війни «зоряних» окупантів
Опінії
Південнокорейська армія випробувала бойовий лазер проти дронів
Світ
Двобій артилерії в Україні, або «чому стоїть фронт»
Війна
Ліванські шиїти успішно добивають ізраїльський «Залізний купол»
Світ
Фронтовики ЗСУ воюють низькоякісними снарядами — Financial Times
Війна