Вигадана пропагандистами «втома від війни» руйнує проукраїнський західний табір. Політики не розуміють як здобуватиметься перемога.
Про це в інтерв'ю для фінляндського суспільного телерадіомовника Yle заявив колишній народний депутат, а нині військово-політичний аналітик Ристо Пенттіля. З його слів, безвихідну ситуацію на полі бою змінить посилена збройна допомога Заходу.
Колишній парламентар Фінляндії стверджує, що за минулі півтора року європейські та американські партнери України передали надто мало засобів не тільки для контрнаступу, а й для оборони. Нашим захисникам довелося йти у бій на Південному фронті без авіації та без справді якісних ракетних систем.
«Поки Захід гнався за рішенням із наданням необхідної Україні військової допомоги, що виявилася доволі невеликою, росія ж встигла збудувати оборонні лінії на всі протяжності багатотисячного фронту. Українській армії буде важко, а то й узагалі неможливо на сьогодні, пробити ці фортифікації, які зміцненні гектарами прилеглих мінних полів. У зв'язку з цим контрнаступ України не прогресує, через що в ЄС і США зростає велика невизначеність з приводу подальшого рівня підтримки. Це загрозлива ситуація, якою неодмінно скористається росія», — заявив Ристо Пенттіля.
Відтак, навіть імовірна часткова перемога російських окупантів на полі бою означатиме ризики для безпеки не тільки Європи, а й усього світу. За оцінками Ристо Пенттілі, на тепер існує 4 різні сценарії розвитку подій:
Екснардеп фінляндського парламенту не бачить альтернативи, за якої Захід дозволив би Україні втратити державну самостійність. На його думку, це було б занадто великим приниженням і для Європи, і для Америки, тоді як для росії — це, безперечно, була б головна перемога.
«Я гадаю, що найімовірніше тиск Заходу на Київ стосовно мирного врегулювання конфлікту посилюватиметься. Безвихідь на полі бою розвіяла переможні реляції Володимира Зеленського, якими він годував своїх партнерів. Проте водночас допомога озброєнням триватиме, а Україна буде готова стати членом ЄС і НАТО вже у найближчі роки. Я у цьому певен», — підсумував Ристо Пенттіля.
Насамкінець фінський військово-політичний аналітик додає, що в якийсь момент росія може бути готова до перемир'я, але не до капітуляції. Для цього буде 2 причини: по-перше, російська економіка стагнує настільки сильно, що війну неможливо продовжувати; по-друге, Пекін спробує переконати Москву завершити війну.
Тим часом голова литовського дипломатичного відомства застеріг Захід і Україну від прагнення укласти «мирну угоду» з росією, яка веде загарбницьку війну. Ґабріелюс Ландсберґіс нагадав, що будь-які документи, підписані росіянами, не варті паперу.