Created with Sketch.

На Банковій задумали прирівняти масштабну корупцію до держзради

28.08.2023, 08:35

Її хочуть дати розслідувати не лише НАБУ, а й СБУ

Генпрокурор вирішуватиме, якій з двох установ віддаватиме розслідування корупційної справи.

Президент Володимир Зеленський має намір запропонувати Верховній Раді прирівняти корупцію у воєнний час до державної зради.

У годинній розмові з пропагандисткою "1+1" Наталею Мосейчук "найвеличніший лідор світу" прямо заявив, що відповідний законопроєкт надійде до парламенту найближчим часом.

Джерела в ОПУ та НАБУ пояснили у коментарі ZN.UA, у чому небезпека прийняття цього законопроекту.

«Спочатку ідея була такою: внести зміни до законодавства, згідно з яким усі корупційні кейси, які розслідуються у сфері національної безпеки та перевищують 24 мільйони гривень, мають розслідуватися Службою безпеки України. НАБУ пропонувалося залишити корупцію дрібніше за 24 мільйони» - розповіло ZN.UA джерело в ОПУ.

«Людям пояснили б, що тепер, під час війни, масштабна корупція за законом прирівнюватиметься до держзради. А значить і покарання за цією статтею буде суворішим: терміни довші і під заставу підозрюваному вийти неможливо», - додало джерело.

Проте, як продовжило джерело, після реакції західних партнерів, які дали зрозуміти, що вбачають у намірах «замах на незалежність антикорупційної системи» - в Офісі президента ідею змінили. Наразі, як стверджує джерело, йдеться не про те, щоб відібрати у НАБУ право на проведення великих антикорупційних розслідувань, а про надання та СБУ права на їх проведення.

Під керівництвом профільного заступника ОПУ напрацьовано законодавчі зміни. Йдеться про ініціювання внесення змін до КПК з метою забезпечити право на підслідність СБУ у випадках корупційних схем понад 24 мільйони гривень», - поділилося джерело.

Журналіст-розслідувач пояснив, що СБУ також дають можливість розслідувати великі корупційні кейси, і у разі виникнення розслідувань, що дублюють один одного в НАБУ і СБУ по одному і тому ж кейсу, то рішення про підслідність буде приймати офіс генпрокурора.

«Якщо люди і спокусяться прирівнюванням масштабної корупції до держзради, то фахівцям в антикор-секторі зрозумілі можливі реальні цілі. Контроль за розслідуванням великої корупції у владі отримає абсолютно керована СБУ, а не все ще неконтрольоване Банковою НАБУ», - сказав ZN.UA один із журналістів-розслідувачів.

А ось як намір прокоментувало високопоставлене джерело в НАБУ:

“Ми чули про такі плани, але сам законопроєкт я не бачив. Думаю, що це погана ідея: будь-яку справу в НАБУ можна буде забрати, і для цього будуть законодавчі підстави; Україна матиме купу програних справ у ЄСПЛ, бо безальтернативна варта буде порушенням конвенції; плюс влада почне псувати відносини з міжнародними партнерами. Запобіжний захід це не покарання, всі чомусь це плутають. Плюс 90% результатів у боротьбі з корупцією становлять саме адміністративні заходи, спрямовані на її превенцію, а не на розслідування існуючих фактів. Якщо ухвалять – буде біда», - додало джерело.

Як повідомлялося, президент Зеленський ініціював внесення до парламенту законопроекту щодо прирівнювання корупції до державної зради у воєнний час.

«Законодавцю України будуть запропоновані мої пропозиції щодо прирівняння корупції до державної зради на воєнний час», - зазначив Зеленський.

Джерело


Від "Останнього Бастіону":

Враховуючи, що грошові річки корупції течуть від самого Зеленського, викликає занепокоєння  його рішення.

Це ж що маріонетка бєні - єрмака задумала учудити, - визнати державними зрадниками усе своє оточення?

А хто ж тоді красти буде? А хто буде здавати Чонгар, Маріуполь, Бучу, Гостомель?

Хто буде "пиляти" гроші на вибори, які так хоче отримати Оманський від кредиторів України?

Читайте також
Державна зрада: 11 років по тому
Війна
Позаконституційний Єрмак разом із Хєрпіду прибули до Оману
Політика
На Херсонщині судитимуть чергового колаборанта
Кримінал
Зеленський ротом Мандель просторікує про неможливість перемогти путіна
Політика
Полоненим терористам рф знову дозволили дзвінки додому
Політика
Зеленський, як тобі спиться?
Опінії