Американські та західні політики з інтелектуалами нарешті почали осмислювати наслідки агресії проти України, що ведуть до смерті Росії.
Ґрунтовний матеріал на вказану тему днями оприлюднили авторитетні аналітики з Інституту Гадзона, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що наразі невідомо, коли закінчаться бойові дії в Україні, але швидше за все це означатиме розпад РФ (правонаступниці СССР) в її нинішньому вигляді.
Російська економіка, безперечно, зазнала серйозного удару, її військовий потенціал вичерпується, а регіональний вплив слабне з кожною програною на фронті битвою.
«Нині вже проглядається майбутній новий геополітичний ландшафт Північної Євразії. Кордони РФ через 10 або 20 років відрізнятимуться від теперішніх. На тлі остаточного розпаду СССР і можливого краху Росії політикам час готуватися до нової геополітичної реальності на євразійському просторі.
США варто бути готовим до можливого сценарію розпаду РФ. І не тільки. Вже сьогодні необхідно виробити стратегію безпеки відповідно до національних американських інтересів і пріоритету міжнародної та регіональної безпеки», – стверджують автори аналітичного дослідження.
Стратеги з Інституту Гадзона стверджують, що безпосереднім наступником президента Владіміра Путіна буде такий самий імперський шовініст і автократ, тому західним політикам нічого більше сподіватися на "поміркованого" російського лідера, який нібито "хоче миру з сусідами та реформ удома".
Водночас урядовців у Вашинґтоні, Лондоні, Парижі, Брюсселі та Берліні намагаються переконати у тому, що після розпаду РФ там неодмінно станеться революція, заколот чи громадянська війна, яку вже зараз можна взяти під контроль, допомігши національним рухам корінних народів чи лояльним Заходу місцевим елітам скинути кадани Кремля.
«Стримування будь-якої внутрішньої боротьби всередині нинішніх міжнародно визнаних кордонів Росії має стати пріоритетом США і всіх наших партнерів, особливо України. Америка не повинна повторювати помилок, допущених під час розвалу СССР. Особливу увагу слід приділяти проблемі майже 6000 ядерних боєголовок і великої програми створення хімічної та біологічної зброї, якими постійно погрожує пан Путін.
В умовах слабкості Москви там, де членство країн СНД у НАТО чи ЄС є недоцільним, США слід зміцнювати відносини на двосторонній чи багатосторонній основі – особливо коштом регіональних угруповань, таких як ГУАМ або Організація тюркських держав», – переконують в Інституті Гадзона.
Природно, але західні політики повинні виходити з того, що подальше дроблення Росії швидше буде схоже, наприклад, на Чечню 1994 року (жорстокий конфлікт), ніж на Естонію 1991 року (мирне та пряме відокремлення), а у деяких регіонах виникне безліч безробітних ветеранів бойових дій, які організовуватимуть кримінальні банди.
Значна кількість російських солдатів в Україні – це вихідці із доволі депресивних національних республік, як Тива, Бурятія, Дагестан чи Удмуртія, відтак тисячі молодих людей із-поміж етнічних меншин отримають в Україні бойовий досвід і повернуться до рідних регіонів без особливого економічного чи соціального майбутнього, де почнуть збройні сутички за виживання.
«Багато з названих суб'єктів федерації у минулому вже мали схильність до незалежності чи досвіду повстанських рухів. Це підвищить ймовірність внутрішніх конфліктів. Поширюватимуться приватні збройні групи. Коли російська держава зазнає внутрішнього колапсу через поразку зовнішню, може збільшитися кількість "приватних армій" (формату ПВК "Вагнер") або субнаціональних озброєних груп (формату 141 спеціального моторизованого полку – так званих "Кадировців").
Ці групи та їхні лідери стануть впливовими гравцями у післяпутінській Росії – особливо з десятками тисяч ветеранів конфлікту в Україні. Вакуум влади, що утвориться після ослаблення РФ, в Євразії спробують заповнити Китай і Туреччина. США і союзники мусять уже зараз розробити план, аби дезінтеграція Росії відбувалася за західним, але аж ніяк не східним сценарієм. Не можна допустити, щоби у Москві постав прокитайський режим, ворожий цивілізованому світові», – висновують аналітики з Інституту Гадзона.
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", не можна думати, що Україна – епіцентр всього світу, бо Україна – детонатор усього, ось так правильно!