Created with Sketch.

НАБУ направило клопотання про затримання підозрюваних суддів ОАСК

26.11.2020, 19:50

До таких дій слідство змушене вдатися, зважаючи на відсутність інших законних шляхів для доставлення підозрюваних до суду

За інформацією Новинарні, детективи Національного антикорупційного бюро України направили генпрокурору проєкти клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання підозрюваних суддів Окружного адміністративного суду Києва.

Про це в четвер, 26 листопада, інформує пресслужба НАБУ.

“Детективи НАБУ направили в офіс генпрокурора проєкти клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання та утримання під вартою підозрюваних суддів ОАСК, які грубо ухиляються від виконання своїх процесуальних обовʼязків”, – йдеться у повідомленні.

НАБУ та САП підозрюють керівництво та низку суддів ОАСК у спробі захоплення державної влади, участі у злочинній організації та зловживанні впливом.

У вересні 2020 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за цими фактами до 17 січня 2021 року. У відповідному рішенні, зокрема, підтверджено набуття суддями статусу підозрюваних, інакше питання про продовження строку досудового розслідування стосовно них не розглядалося би.

Як відомо, суддів ОАСК, зокрема його голову Павла Вовка, голову Державної судової адміністрації, колишніх високопосадовців та інших осіб із 17 липня підозрюють у створенні злочинної організації; захопленні державної влади; зловживанні впливом; втручанні у діяльність державних діячів та створенні штучних перешкод у діяльності ВККС та її членів.

Окружний адмінсуд Києва відомий такими скандальними рішеннями, як відсторонення в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, визнання протиправними дій директора НАБУ Артема Ситника, скасування рішення про націоналізацію “Приватбанку” та багато інших.

27 жовтня ОАСК прийняв ухвалу, у якій зобов’язав Мін’юст викреслити з Єдиного реєстру інформацію про Ситника як керівника НАБУ.

При цьому у вересні Вища рада правосуддя відмовлялася відстороняти голову ОАСК Вовка та суддів цього суду.

Читайте також
Корупціонер із командування ЗСУ налагодив жваву торгівлю посадами в тилу
Кримінал
Platium Spa & Resort уособлення корупції в Нафтогазі
Політика
Маселко та маніпуляції у ВРП: свідки мають говорити
Політика
Син ексголови Хмельницької МСЕК Крупи подав декларацію
Політика
Результати аудиту УАФ
Кримінал
Продовжую розповідати про сімейний бізнес директора НАБУ Семена Кривоноса
Опінії