Справа стосується розкрадання гуманітарної допомоги.
Журналіст Юрій Бутусов повідомляє, що НАБУ провело серію обшуків у голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова. Про це Бутусов написав на своїй сторінці в Facebook.
"Детективи НАБУ провели масштабні обшуки у Харківській облдержадміністрації, зокрема у кабінетах голови ОДА О. Синєгубова, заступника голови ОДА В.Ковальської, директора департаменту АПК А. .Дорожко", - повідомляє Бутусов, посилаючись на свої джерела.
Він додає, що справа стосується розтрати гуманітарної допомоги, придбаної коштом держави після початку російського вторгнення у Харківську область у 2022-му році.
Згодом в Харківській ОВА підтвердили інформацію журналіста Бутусова.
Там пообіцяли, що адміністрація зі свого боку максимально та всебічно співпрацюватиме з НАБУ та сприятиме розслідуванню. Також там пообіцяли надати детективам агенства усі запитувані документи та необхідну інформацію.
Про діяльність Олега Синєгубова на посаді очільника Полтавської обласної державної адміністрації "Останній Бастіон" неодноразово згадували в розслідуваннях.
Харків’янин Синєгубов став очільником ОДА після скандального звільнення з цієї посади Валерія Головка.
Майже одразу після свого призначення Синєгубов обіцяв нещадно боротися з місцевою мафією, яка розкрадає надра на Полтавщині.
Але слова Олега Синєгубова не збігалися з його реальними справами. За час перебування Синєгубова на посаді очільника ОДА, він нічого не зробив для припинення незаконного видобутку глини і піску на Полтавщині, навпаки, масштабні розкрадання продовжуються, з'являються нові піщані кар’єри, держава зазнає шалених збитків, ще більші збитки завдаються навколишньому природному середовищу.
Проте Олег Васильович цього волів не помічати. Синєгубов очолив усі корупційні схеми свого попередника та розставив своїх людей на всі ключові посади.
Залишився на посаді при Синєгубову лише директор державного підприємства з утримання доріг у Полтавській області Олексій Басан.
Наразі Басана обвинувачують у нецільовому використанні майже 29 млн грн при будівництві доріг на Полтавщині.
Не варто забувати і про те, що Синєгубов тісно "співпрацював" зі зрадником Кивою.
Співпраця Киви та Синєгубова була настільки близькою, що останнього навіть зафіксували на дні народження нардепа-зрадника. Тоді він став героєм телесюжету, втікаючи від журналістів.
Але це не завадило Володимиру Зеленському призначити Олега Синєгубова очільником Харківської ОВА.
Синєгубов навчався у Харківському національному університеті внутрішніх справ разом із заступником голови ОП Олегом Татаровим. Потім вони обоє працювали на кафедрі. Татаров у Києві, Синєгубов у Харкові.
У 2019 році Синєгубов став довіреною особою Олексія Красова за 180 округом у Харківській області, який зрештою став депутатом від «Слуги народу». Так він засвітився для полтавського губернаторства.
Коли постало питання, кого взяти на поліцію Києва, Синєгубов запропонував Олегу Татарову кандидатуру Івана Виговського, з яким працював з 2020 року і оцінив запопадливість. Вигівський підійшов за всіма параметрами Банкової та був прийнятий.
Також хочемо запитати у НАБУ, коли обшуки відбудуться у Полтавській ОВА, яку очолює ставленик Олега Синєгубова Дмитро Лунін.
Нагадаємо, що виконувач обов'язків голови Полтавської ОВА Дмитро Лунін зі своєю бандою чиновників свідомо не проводили бухгалтерський облік і не складали звітність при отриманні гуманітарного вантажу.
Зокрема, парламентарі з'ясували, що впродовж 24.II.-31.VIII.2022. обласне керівництво порушило Бюджетний кодекс, а це на пряму «виразилося у заниженій в обліку вартості активів на суму 89 мільйонів 743 тисячі 174 гривні».
Відтак станом на тепер члени ТСК скерували до правоохоронних органів відповідні звернення щодо фактів, які стали відомі у результаті неналежної фінансово-господарської діяльності Полтавської ОВА і можуть свідчити про вчинення правопорушень на підставі частини 5 статті 191 Кримінального кодексу України.
Доволі показово, що на чолі мафіозної оборудки з гуманітаркою був безпосередньо тиловий щур Лунін, який також причетний до чисельних смертей на фронті наших земляків із лав 116 Окремої бригади Територіальної оборони.
«Начальник Полтавської ОВА відмовився надавати інформацію щодо майна, яке було примусово вилучене. Зазначимо, що окремими обласними військовими адміністраціями інформація з вказаного питання на звернення Комісії не надавалася, зокрема, згідно з листом за підписом начальника Полтавської ОВА Луніна Д. (без дати та вихідного номеру такого листа), як вважає підписант, питання примусового вилучення, відчуження майна не стосуються предмета розслідування Тимчасової слідчої комісії», – йдеться у звіті парламентської ТСК.