Прагматичний реаліст Борис Джонсон пропонує мілітарно українізувати Європу. Дарма, що путін усі його пункти відкине як недопустимі для РФ.
Колишній британський прем'єр-міністр у своїй колонці на шпальтах видання Daily Mail переконує, що Дональд Трамп прекрасно розуміє: поразка України — це глобальна поразка США. Причому, поразка нищівна.
Натомість якщо Україна переможе (чи бодай війну буде зупинено за прийнятних тимчасових умов: кордони 24.II.2022, можливість вступу до НАТО і ЄС), то в неї мільйон досвідчених бійців. Вояків із досвідом, обкатаних на практично всьому озброєнні НАТО.
Відповідно, українські підрозділи прекрасно зможуть замінити як мінімум частину із 70 000 американських армійців в Європі. Це змусить Європу робити більше для власної оборони та поверне американські сили додому — власне, те, що і заявив своїми цілями Трамп.
А оскільки це відповідає цілям Трампа (принаймні, так він їх подає на публіку через своїх довірених осіб), то зі слів Джонсона варто максимально озброїти Україну. А саме:
Тобто зробити Сили оборони України (і вужче — Збройні Сили України) найсильнішою армією Європи. Хоча б тому, що інші не мають такого військового досвіду у масштабних сучасних війнах і саме з них сформувати основу європейського щита — замість військ США.
Тобто Джонсон завчасно визначив конкретну роль України в НАТО — ще задовго до вступу. Призначити фундаментом оборони, перевантажити на нас значну частину захисту від східного ворога.
Це виглядає як мінімум логічно і цілком досяжно, варто визнати. Це не популістська фантазія, а отже — той самий бізнесовий підхід, який обирає Трамп: якщо тобі доступний чи може бути доступний за мінімальних вкладень певний ресурс, скористайся ним для максимальної своєї вигоди.
Для підсолоджування пілюлі путіну пан Джонсон пропонує певний захист прав російськомовного населення України (як я й прогнозував — вони не бачать в цьому жодної стратегічної загрози нашій нацбезпеці). Джонсон вважає, що це дозволить путіну проголосити, що «цілі «СВО» досягнуто».
Британський прем'єр пропонує з боку США і світу — повернути РФ за посередництва Трампа до статусу респектабельного партнера G8 і НАТО, відновити всі міжнародні зв'язки. Тобто, по суті, знов дозволити росії підважувати нацбезпеку й економічний суверенітет країн Європи та інших держав, а також накопичувати ресурс для наступної військової агресії.
(Джонсон і тут оцінює росію як цивілізовану державу й очевидно ігнорує відкриті, впевнені та однозначні обіцянки Кремля після перемир'я напасти знов і повністю знищити Україну, а також вдарити по інших прикордонних європейських державах. Хоча, може пан Борис щось навмисно не договорює/не дописує).
З іншого боку, якщо буде виконано пункт із «накачуванням України зброєю по максимуму», то отакі цукерки для путіна не знадобляться. Все пройде за єдино робочим для РФ варіантом силового примусу і залякування.
У підсумку Джонсон просто пробує взяти Трампа на слабо і на лестощі. Мовляв, Дональде, план нелегкий, знадобиться сила, рішучість, нерви й сталеві яйця, але... «Трамп показав, що має все для втілення цього в життя».
Тому британський експрем'єр нагадує, що це саме Трамп, а не Барак Обама чи Джозеф Байден, дав Україні «Джевеліни», коли ми цього потребували. Та просто повторює зухвалі твердження Трампа, що «якби Трамп був у Білому домі, я не думаю, що путін був би настільки безрозсудним і злочинним, щоб вдертися в Україну».