Created with Sketch.

Народ кумиків забажав вийти зі складу окупованого росією Дагестану

02 жовтня, 19:21
Фото: Telegram

Узурпована московськими гебістами влада всередині РФ поступово дає збої. Найгучніше протестні дзвіночки лунають у національних республіках.

Такі відомості оприлюднила медіаагенція «Останній Бастіон». З'ясувалося, що на тижні в одному із поселень Кумторкалинського району республіки Дагестан відбулося зібрання кумицьких старійшин, де обговорено питання саператизму.

Вони переконані, що інтереси корінного народу цілеспрямовано ігноруються як Москвою, так і Махачкалою (республіканський центр — прим. ред.) на тлі зростання міжетнічної та політичної напруженості. Поточні заяви про можливість виходу кумиків зі складу Дагестану показують, що досягнено критичної точки.

Подібні настрої виникають не на порожньому місці: історична практика, як, наприклад, переселення горян із-поміж нахських етносів на Кумицьку рівнину, відігравала важливу роль у формуванні кумицької ідентичності та їхнього бажання захистити свої права. Кумики — одна з ключових націй у сучасному Дагестані, якій загрожує маргіналізація через пошесну бідність.

Враховуючи, що вони історично виступали за більшу автономію кавказької республіки, їхня нинішня позиція — це спроба привернути увагу до нерівного становища, яке вони займають у Дагестані. Невдоволення кумицькими старійшинами політикою Махачкали (а отже, і Москви), відбиває глибинні проблеми, пов'язані із розподілом ресурсів та прав у цьому поліетнічному регіоні.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати, як корінні народи поки що РФ узгодили план дезінтеграції недоімперії. Боротьба за свободу і державний суверенітет залежить від прямих дій кожного національного руху.

Читайте також
Вірменія зближується з Кіпром, побоюючись появи Великого Турану
Світ
Сакартвело як експериментальна політична лабораторія Кремля
Опінії
Захід бере під броньоване крило Вірменію
Світ
Хибний шлях Сакартвело, яким могли піти й ми
Політика
80 роковини з дня депортації чеченців та інгушів сталінським режимом
Історія
Кадиров може бути при смерті, – представники ЧРІ
Світ